Tlačové správy

Už 4 roky dáva do svojej tvorby kus seba. Žilinčanka Miška o tom, ako vyrába unikátne šperky

Ženskosť, krása, originalita a účelnosť v jednom. Také by mali byť šperky vyrobené srdcom. A Michaela Berková zo Žiliny nám o tom čo to prezradí.

Ilustračný obrázok k článku Už 4 roky dáva do svojej tvorby kus seba. Žilinčanka Miška o tom, ako vyrába unikátne šperky
Zdroj: KRYSTALIA Žilina

Niektoré sú ohnivé a divoké, iné zas jemné a zemité, tajomné či mystické. Každý šperk rozpráva svoj vlastný príbeh. Ich autorkou je Michaela Berková a jej tím, ktorým sa úspešne darí vyrábať skutočne originálne kúsky.

Už 4 roky sa vám úspešne darí vytvárať krásne šperky. Kto vlastne stojí za značkou Krystalia Šperky srdcom?

V tíme Krystalia je nás samozrejme niekoľko. Mojou prácou je vymyslieť tému, navrhnúť celú kolekciu a jednotlivé šperky. Ďalej sú to nákresy, príprava materiálu, výroba šperkov a ich pomenovanie. Šperky je potrebné nafotiť, vybrať k nim šaty, hotové fotky sa ďalej upravujú, tvoria sa texty, tvoria sa popisy. Každá z mojich obdivuhodných kolegýň priloží ruku k dielu. Som šťastná, že šperky fotia práve žienky z Krystalie. Osobnosť ženy vždy dodá fotke šperku originálny nádych a jedinečnosť. Ďakujem za to.

Ženy a šperky išli už odjakživa k sebe, nie?

Áno, vždy ma fascinovala prirodzená tendencia skrášľovania ženského tela šperkmi naprieč rôznymi kultúrami sveta i stáročiami. Od nepamäti sú neoddeliteľnou súčasťou posvätného ženstva a ja rada vnímam ženskú krásu cez tvorbu šperkov. Milujem kombinovanie farieb, tvarov aj materiálov. Mám rada extravaganciu a nadčasovosť, ale aj nežnosť a prirodzenú krásu.

Zdroj: KRYSTALIA Žilina

Prečo práve šperky z drahých kameňov?

Drahé kamene, s ktorými pracujem, vnímam ako dary prírody, ktoré v sebe nesú jej odvekú múdrosť. Starostlivo vyberáme a ladíme kamienky tak, aby svojho nositeľa nielen zdobili, ale účinne pôsobili svojimi vlastnosťami. A práve v tom sú výnimočné. Každý šperk z mojej dielne je originálom, ktorý je vyrábaný s láskou. Vždy je i kúskom zo mňa.

Ako na vaše šperky reagujú zákazníčky?

Myslím si, že v dnešnej dobe mnoho ľudí hľadá originalitu. Zákazníčky sa vždy tešia na naše kolekcie. Keď sú šperky viac než len doplnkom k módnemu outfitu, robia ženu ženou, komplementujú jej osobnosť a podčiarkujú jej krásu. Verím, že aj toto nachádzajú zákazníčky v našich šperkoch.

Robíte aj šperky podľa predstáv zákazníka, teda na objednávku?

Veľká časť našej práce je výroba na zákazku. Kamene, ich kombináciu a dizajn šperku si môžu zákazníci vybrať podľa vlastnej fantázie. Výroba šperku na objednávku je vždy výzva. A to nás baví :)

Zdroj: KRYSTALIA Žilina

A čo vaša nová jesenná kolekcia?

Jesenná kolekcia Bohemian rozpráva príbeh ženskej bohémskej duše. Vypovedá o tej časti ženskej osobnosti, ktorá túži po kráse a jedinečnosti. Kolekcia v sebe nesie prvky prírody v podobe drahých kameňov, ale myslím, že ju charakterizujú i slová luxus, elegancia a extravagancia. Verím, že každá žena si v nej nájde to svoje…

Kde môžeme tieto šperky vidieť?

Všetky šperky nájdete v našej predajni Krystalia v Žiline. Ak si však nenájdete cestu do nášho obchodíku, galérie šperkov si môžete prezrieť aj na našich internetových stránkach.

www.krystalia.sk
https://www.facebook.com/krystalia.sk/

Žilinčanka Miška Berková vyrába unikátne šperky
17
Galéria
Zdroj: KRYSTALIA Žilina
Zdroj: KRYSTALIA Žilina
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM