Krimi

Týždeň na cestách v Žilinskom kraji: Potužení vodiči, cyklisti a niekoľko nehôd

Policajti apelujú na vodičov, aby neohrozovali svoj život aj životy iných. Zdá sa však, že poniektorí si to nie a nie vziať k srdcu.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň na cestách v Žilinskom kraji: Potužení vodiči, cyklisti a niekoľko nehôd
Zdroj: TASR

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom kraji pod vplyvom alkoholu 26 vodičov motorových vozidiel a 22 vodičov nemotorových vozidiel. Informoval o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 12 nafúkalo nad jedno promile, u 14 zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile. „Dvaja vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške na alkohol. Šiesti vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu,“ uviedol Moravčík.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,“ upozornil hovorca.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie