Krimi

Tragédia v Žiline: Muž si ľahol na koľajnice, po zrážke s vlakom nemal šancu

Za týždeň vyhaslo na slovenských tratiach niekoľko životov. Nešťastie sa stalo aj v Žiline.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia v Žiline: Muž si ľahol na koľajnice, po zrážke s vlakom nemal šancu
Foto: Slávka Kellová

V uplynulom týždni vlaky na slovenských tratiach zrazili päť ľudí, štyria z nich po zrážke zomreli. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč.

V pondelok 11. mája vlak zrazil a usmrtil muža, ktorý tesne pred vlakom vstúpil do priechodného prierezu koľaje, v úseku Výhybňa Milochov – Púchov. V utorok 12. mája vlak v Trenčianskej Teplej zrazil a usmrtil muža, ktorý stál pri protihlukovej stene a pred vlakom narušil priechodný prierez koľaje. K ďalšej smrteľnej zrážke došlo v piatok 15. mája medzi Košicami a Kostoľanmi nad Hornádom.

V nedeľu 17. mája vlak v Žiline zrazil a usmrtil muža, ktorý si tesne pred vlakom ľahol do koľaje a položil si hlavu na temeno koľajnice.

V sobotu 16. mája v Banskej Bystrici nezistený vlak zrazil muža a amputoval mu nohu. Po ošetrení muža záchranári previezli do nemocnice.

Na železnici došlo minulý týždeň aj k trom pokusom o samovraždu, konkrétne na zastávke Dunajov, v úsekoch Pezinok – Šenkvice a Hlohovec – Leopoldov. ŽSR opakovane vyzývajú všetkých vodičov, chodcov a cyklistov na opatrnosť v okolí železničnej trate. „Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer, a následky zrážky s ním bývajú fatálne,“ varuje Lukáč.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie