Šport

Šošoni ukázali veľké srdce: Krásne gesto pre chorého chlapčeka Riška

Na liečbu chlapčeka so zriedkavým ochorením venujú žilinskí futbalisti vyzbierané vstupné. Plány siahajú aj ďalej.

Ilustračný obrázok k článku Šošoni ukázali veľké srdce: Krásne gesto pre chorého chlapčeka Riška
Zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina sa pripojili k iniciatíve „Riško, dýchaj“. Podporili tak liečbu malého chlapca Riška, ktorý trpí zriedkavým ochorením a jeho liečba je finančne veľmi náročná.

,,Samotná iniciatíva prišla zo šatne, chlapci chceli okamžite malému Riškovi pomôcť. Do tejto výzvy sa zapojili viacerí známi športovci zo Slovenska a táto mimoriadna udalosť neobišla ani futbalový klub MŠK Žilina. Preto sme sa rozhodli vyzbierané vstupné z nedeľného zápasu proti Zlatým Moravciam darovať malému Riškovi,„ povedal pre klubový web mediálny manažér "šošonov“ Martin Kollár.

Výzvu klub zverejnil aj na svojej oficiálnej stránke, kde pripojil aj odkaz, cez ktorý sa môžu dostať k informáciám o prípadnej pomoci aj fanúšikovia.

,,Samotní hráči ešte budú organizovať dražby cez svoje sociálne siete a rovnako prisľúbili, že sa v prípade výhry v najbližšom zápase vzdajú svojich prémií v prospech Riška. Budeme veľmi radi, keď sa k nám pridajú nielen futbalové, ale aj iné slovenské kluby a spoločne ukážeme, že sa vieme spojiť pre dobrú vec," doplnil Kollár.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie