Krimi

Smutná bilancia uplynulého týždňa: Policajti odhalili v kraji množstvo podgurážených šoférov

Policajti v Žilinskom kraji odhalili v uplynulom týždni 17 vodičov pod vplyvom alkoholu. Najviac v kraji nafúkal podľa polície šofér s približne dvoma promile. Muži zákona si posvietili aj na cyklistov...

Ilustračný obrázok k článku Smutná bilancia uplynulého týždňa: Policajti odhalili v kraji množstvo podgurážených šoférov
Zdroj: Webnoviny.sk

U štyroch vodičov namerali podľa polície nad jedno promile a u 13 vodičov do jedného promile. „Jeden vodič sa počas kontroly odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol. Taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Policajti zistili alkohol vykonanými dychovými skúškami aj u 12 vodičov nemotorových vozidiel,“ hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Namerali mu skoro 2 promile

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili policajti 45-ročného muža, ktorý v sobotu šoféroval po ceste v Tvrdošíne Citroën C3. „Pri dychovej skúške mu policajti namerali 1,96 promile alkoholu. Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ dodal krajský policajný hovorca.

Polícia apeluje na vodičov

„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,“ zdôraznil Moravčík.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie