Soňa Vanovčanová Basketbal Šport

Slovenská basketbalová liga: Takto Žilinčania sa zabojovali v Lučenci

Lučenec hostil v pätnástom kole Slovenskej basketbalovej ligy Žilinu. Ako sa vyjadril žilinský tréner?

Ilustračný obrázok k článku Slovenská basketbalová liga: Takto Žilinčania sa zabojovali v Lučenci
Zdroj: PP & TV RAJ Žilina

V pätnástom kole SBL dokázala Žilina na pôde Lučenca vyhrať, a tak si domov odniesla plný počet bodov.

Dlhé herné obdobie sa Lučenec držal so Žilinou na vyrovnanej úrovni. Lučencu sa veľmi nedaril vstup do tretej štvrtiny zápasu. „Dostali sme za sebou dve trojky a tým sa súper naštartoval. My sme naopak mali krivku výkonnosti úplne dole. Trvalo dosť dlho, pokiaľ sme sa spamätali,“ uviedol Tibor Jány, tréner Lučenca. Posledná štvrtina už bola opäť vyrovnaná.

Patrik Sarna, hráč Lučenca skonštatoval, že v prvom polčase bol Lučenec súperovi vyrovnaným tímom. Aj keď sa v útoku nedokázal presadiť, tak sme aspoň bojoval. „Po prestávke sme opäť mentálne odišli. Toto je náš celosezónny problém. Nedokážeme sa sústrediť a byť koncentrovaní celých štyridsať minút. Nevieme si potom plniť úlohu nielen v obrane, ale ani v útoku,“ popísal.

„Nemôžeme určovať, ktorý zápas je ťažký a ktorý ľahký. Každý je náročný. Ukázal to aj Lučenec, ktorého hráči najmä v prvom polčase vytvorili tlak. Cez prestávku bolo skóre 29:29. Stav nebol taký nízky pre neschopnosť hráčov oboch tímov v útoku, ale zásluhou ich kvalitnej hry v obrane. Po polčase sme sa dokázali odtrhnúť na desať bodov, čo bolo pre nás rozhodujúce. Víťazstvo nás veľmi teší, lebo bolo veľmi dôležité,“ zdôraznil žilinský tréner Ivan Kurilla.

„Lučenec vedie nový tréner. Hráči súpera viditeľne hrali tvrdšie a lepšie v obrane aj v útoku. Preto nás výhra nás veľmi teší. Byť späť na lučeneckej palubovke bol krásny zážitok. Vždy sa sem rád vraciam,“ Milič Blagojevič, hráč Žiliny.

BKM LUČENEC vs PP & TV RAJ ŽILINA 57:64 (18:16, 11:13, 9:18, 19:19)

Lučenec: Agusi 13, Shelton 10, Griffin 8, Jacobs 6, Jackuliak 2 (Sarna 8, Vukovič 4, Pipíška a Vranjes po 3, Kádaši 0)

Žilina: Rožánek 24, Merešš 10, Stanojevič 8, Tot 4, Jackson 1 (Blagojevič 11, Dickson 8, Mátych a Podhorský 0)

TH: 12/8 – 22/14, Fauly: 22 – 16, Trojky: 7 – 4, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Čurilla

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie