Jozef Legéň Správy

Rozhodnutie o treste pre Slotu nie je právoplatné: Bude nariadené hlavné pojednávanie?

Bývalý šéf Slovenskej národnej strany sa dozvedel, aký trest dostal za svoju májovú spanilú jazdu. Obvinenému bol uložený peňažný trest vo výške 5 000 eur. Rozhodnutie nie je právoplatné prokurátor aj Slota môžu podať odpor. Ak sa tak rozhodnú urobiť, bude nariadené hlavné pojednávanie.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodnutie o treste pre Slotu nie je právoplatné: Bude nariadené hlavné pojednávanie?
Zdroj: TASR

Minulý týždeň odoslal Jánovi Slotovi súd v Čadci rozhodnutie o treste za jazdu, pre ktorú v máji strávil niekoľko hodín na polícii. Informoval o tom denník Nový Čas.
Bývalý šéf Slovenskej národnej strany (SNS) vtedy odmietol skúšku na prítomnosť alkoholu a jeho advokát mu pomohol vyhnúť sa takzvanému superrýchlemu konaniu, píše denník. Politik sa teda až po štyroch mesiacoch dozvedel, aký trest ho čaká.

Polícia mu vtedy zablokovala cestu

Súd rozhodol, aký trest vymeria exšéfovi SNS Jánovi Slotovi za „spanilú“ jazdu, ktorú predviedol ešte v máji v Čadci, píše Nový Čas.

Polícia mu musela vtedy zablokovať cestu, aby odstavil svoje vozidlo. Keď sa ho totiž snažila zastaviť, nereagoval na výzvy. „Vodič smeroval od Ulice slovenských dobrovoľníkov na Ulicu Fraňa Kráľa. Prešiel po strmom svahu po mestskej zeleni aj po príjazdovej ceste,“ opísal pár hodín po incidente Slotovu jazdu náčelník mestskej polície v Čadci František Linet.

Toto boli Slotové prvé slová

Bývalý šéf SNS sa odmietol podrobiť testu na prítomnosť alkoholu v krvi. Slota následne strávil niekoľko hodín za mrežami, napokon ho však pustili. „Dúfam, že som nezabil tristotisíc Cigánov,“ zneli jeho prvé slová, keď vyšiel na slobodu. To, že by šoféroval opitý, poprel. „Ja si myslím, že to je nejaký omyl,“ tvrdil. Prokurátorka Slotu obžalovala asi po mesiaci od jeho zadržania.

Verdikt znie…

Po štyroch mesiacoch Slota, ktorý v sobotu oslávil 60. narodeniny, pozná verdikt. Z Okresného súdu v Čadci mu 10. septembra poslali trestný rozkaz. „Vo veci bol vyhotovený trestný rozkaz, ktorým bol obvinenému uložený peňažný trest 5 000 eur, v prípade nezaplatenia pokuty mu súd stanovuje náhradný trest odňatia slobody na tri mesiace. Zároveň mu bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo,“ povedal Novému Času Radoslav Šulgan zo žilinského krajského súdu.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor aj Slota môžu podať odpor. Ak sa tak rozhodnú urobiť, bude nariadené hlavné pojednávanie. Advokát bývalého politika Pavol Kuric Novému Času povedal, že sa k rozhodnutiu súdu vyjadria až po prijatí trestného rozkazu.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM