Soňa Vanovčanová Iné športy Šport

Rajecká dvanásťminútovka pozná víťazov: Športová atmosféra na FOTKÁCH

Počas sobotného predpoludnia sa uskutočnil dvanásty ročník podujatia Cooperov test - beh na 12 minút. Organizátorom súťaže bol Maratón klub Rajec.

Ilustračný obrázok k článku Rajecká dvanásťminútovka pozná víťazov: Športová atmosféra na FOTKÁCH
122
Galéria

Počas sobotného predpoludnia (27. októbra) sa v Rajci na ihrisku ZŠ Lipová uskutočníl dvanásty ročník rajeckej dvanásťminútovky. Súťažilo sa v šiestich kategóriách, sily si prišli zmerať deti, dospelí s seniori.

Ako uviedol manžér Maratón klubu Rajec, tohtoročného preteku sa zúčastnilo sa 42 bežcov. „Vyšlo to symbolicky, pretože toľko má maratón kilometrov. Mali sme šesť kategórií chlapci do 15 rokov, dievčatá od 15 do 18 rokov, chlapci od 15 do 18 rokov, ženy nad 18 rokov a muži nad 18 rokov. Každý bežal v rámci svojich možností a bolo to posledné podujatie Maratón klubu v tomto roku. Dnešným menším podujatím sme uzavreli uplynulú sezónu a tešíme sa zasa na ďalšiu,“ povedal Uhlárik.

Maratón klub sa snaží do svojich podujatí zapájať aj deti. „Pôsobí u nás viac trénerov, ktorí vedú aj mládež, napríklad Ľuboš Cesnek, Patrik Holeša. Na osemdesiat percent sú to deti pretekárov, ale popri tom sa zvezú aj nejakí ich kamaráti. Tešíme sa z každého pohybu,“ doplnil Uhlárik a skonštatoval, že v súčasnosti cítiť slabšie výkony pretekárov najmä pre nedostatok voľného času. „V minulosti sme pracovali do štrnástej hodiny, prišli sme domov a mohli sme trénovať. "Dnešní bežci to majú náročnejšie, pracujú často do podvečerných hodín a toho času je menej,“ uzavrel.

Umiestnenia:

  • Dievčatá do 15 rokov – 1. Sarah Kalinová, 2. Sofia Kalinová, 3. Nataša Vanáková
  • Dievčatá od 15 do 18 rokov – 1. Katarína Zimenová, 2. Zuzana Kasmanová, 3. Mária Koledová
  • Chlapci do 15 rokov – 1. Kristián Brezáni, 2. Bohdan Jonek, 3. Tobiáš Jonek
  • Chlapci od 15 do 18 rokov – 1. Miroslav Židek, Jakub Divko, Matúš Kavec
  • Ženy – 1. Janka Pialová, 2. Dominika Vanáková, 3. Ľubka Švíthová
  • Muži – 1. Patrik Holeša, 2. Juraj Klimo, 3. Marek Kasman

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie