Rôzne

Pozor na dolámané nohy aj nehody: V našom kraji bude SILNÁ poľadovica s dažďom

Meteorológovia očakávajú výskyt dažďa s úhrnom zrážok 15 až 30 milimetrov.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na dolámané nohy aj nehody: V našom kraji bude SILNÁ poľadovica s dažďom
Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj

S intenzívnym dažďom a poľadovicou treba rátať na väčšine územia Slovenska aj počas noci na pondelok (8. 2.) a počas pondelkového doobedia. Na svojom webe na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý preto vydal výstrahy prvého a druhého stupňa.

Pre všetky kraje, s výnimkou Bratislavského, platí výstraha prvého stupňa pred dažďom. Meteorológovia očakávajú výskyt dažďa s úhrnom zrážok 15 až 30 milimetrov. „Tento úhrn zrážok vzhľadom na hydrologickú situáciu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ informovali.

Pre Senicu, Malacky, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilavu, Turčianske Teplice, Zlaté Moravce, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidzu a Trebišov bez Roňavy platí hydrologická výstraha prvého stupňa.

Podľa SHMÚ možno počítať so škodami na majetku menšieho rozsahu. Pre Michalovce platí druhý stupeň hydrologickej výstrahy. Ten nie je bežný a môže okrem škôd ohroziť ľudskú činnosť.

Rovnako si treba na území celého Slovenska dávať pozor aj na poľadovicu. Pre Košický, Trnavský, Prešovský a Žilinský kraj platí dokonca výstraha druhého stupňa, keď pri zápornej teplote vzduchu môžu úhrny kvapalných zrážok lokálne dosiahnuť aj viac ako päť milimetrov.

Ilustračné foto

Súvisiace články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM