Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Peniaze z Chomovho punču: Dostane ich aj študent, ktorému zomrel otec a nemá na odkúpenie popola!

Žilinčania a návštevníci mesta pomohli dobrej veci. Do Nadácie mesta Žiliny poputuje nielen výťažok z predaja Primátorského punču na vianočných trhoch, ale aj suma z vianočnej tomboly zamestnancov Mestského úradu.

Ilustračný obrázok k článku Peniaze z Chomovho punču: Dostane ich aj študent, ktorému zomrel otec a nemá na odkúpenie popola!
2
Galéria
Zdroj: Mesto Žilina

Do Nadácie Mesta Žilina poputuje suma 1 420,74 eur z predaja Primátorského punču. V pondelok 29. januára ju odovzdal žilinský primátor Igor Choma tento výťažok, spolu s vyzbieranou sumou z vianočnej tomboly zamestnancov mestského úradu.

Symbolický šek v celkovej výške 2 104,74 eur si z rúk primátora prevzala správkyňa nadácie Jana Filipová.

O aktivite vedenia mesta informovala hovorkyňa žilinskej radnice Barbora Zigová.

„Chcem poďakovať obyvateľom a návštevníkom nášho mesta, ale aj zamestnancom mestského úradu, že sa zapojili do tohto dobročinného podujatia, ktoré z roka na rok naberá na svojej popularite. Verím, že tieto peniaze pomôžu ľuďom, ktorí to najviac potrebujú,“ povedal po odovzdaní symbolického šeku Igor Choma. Dodal, že spolupatričnosť k občanom v núdzi prejavilo zakúpením primátorského punču množstvo obyvateľov, ktorí boli štedrejší ako predchádzajúci rok a prekonali minuloročnú vyzbieranú sumu o 104 eur. Vlani bola celá suma prerozdelená medzi Detské jasle na Veľkej okružnej a Jedáleň na Lichardovej ulici.

Nadácia Mesta Žilina, kam peniaze putujú v tomto roku, poskytuje pomoc zdravotne postihnutým, seniorom, chorým a bezmocným občanom v núdzi, ktorí potrebujú predovšetkým zdravotnú rehabilitáciu, či rôzne špeciálne pomôcky. „Získané financie budú rozdelené medzi žiadateľov o pomoc, na zlepšenie ich už aj tak neľahkej životnej situácie. Žilinčania boli ozaj štedrí a preto budeme môcť uspokojiť požiadavky viacerých žiadateľov,“ skonštatovala správkyňa nadácie.

Podľa jej slov venujú časť z vyzbieraných peňazí chlapcovi študentovi, ktorému zomrel otec a nemá peniaze na odkúpenie popola z pohrebnej služby.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM