Rôzne

Župné voľby sa blížia: SMER-SD sa spojil so SNS a Stranou zelených

Zástupcovia politických strán SMER-SD, Slovenská národná strana a Strana zelených podpísali v piatok koaličnú dohodu o podpore spoločného kandidáta na predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. Koaličná zmluva neplatí pre voľby župných poslancov.

Ilustračný obrázok k článku Župné voľby sa blížia: SMER-SD sa spojil so SNS a Stranou zelených
Zdroj: Dnes24.sk

Slávnostnému podpisu dohody predchádzalo schválenie koalície Krajskou radou SMER-SD.*** „Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným stranám za konštruktívny prístup pri rokovaniach, ktoré sme absolvovali pri vytváraní tejto dohody. Podarilo sa nám zrealizovať mnoho rozvojových projektov v doprave, sociálnych službách, zdravotníctve, školstve, kultúre, cestovnom ruchu, a preto verím, že sa nám podarí zachovať kontinuitu a dotiahnuť do konca rozbehnuté projekty a investície,“*** uviedol úradujúci predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. Podporu v jeho opätovnej kandidatúre mu prišiel osobne vyjadriť aj podpredseda strany SMER-SD a minister kultúry Marek Maďarič.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko informoval o tom, prečo sa rozhodli podporiť práve Juraja Blanára: „Je to dobrý odborník a manažér, ktorý žilinskú župu posúva dopredu. Dôkazom čoho je fakt, že Žilinský samosprávny kraj je najlepší zo všetkých krajov v čerpaní eurofondov. Zároveň je to človek, ktorý má blízko aj k našim národným hodnotám, čo tiež oceňujeme.“

Kandidáti na krajských poslancov za stranu SMER-SD, SNS a Stranu zelených sa budú o hlasy a podporu voličov uchádzať samostatne. Voľby do VÚC sa budú konať 9. novembra 2013.

zdroj: Jana Slezáčková, Krajská kancelária SMER-SD foto: zľava J.Blanár, M.Maďarič, A.Danko a R.Urbanovič

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM