Jozef Milan Rôzne

Železnica v BA kolabovala: Príbeh rýchlika R1613 na ceste do Ružomberka

Hlavná železničná stanica v Bratislave v piatok prežívala mimoriadne ťažký deň. Pre silný vietor, vytváranie závejov a zanášanie výhybiek bol obmedzený príchod a odchod vlakov. Náročné cestovanie s meškaním zažívala väčšina cestujúcich. Nad podvečerným rýchlikom do Ružomberka visel otáznik.

Ilustračný obrázok k článku Železnica v BA kolabovala: Príbeh rýchlika R1613 na ceste do Ružomberka
Foto: Jozef Milan

Rýchlik R1613 Poprad-Tatry

17:30 Vstupná hala hlavnej železničnej stanice v Bratislave je nabitá cestujúcimi z celého Slovenska – je piatok, každý sa chce dostať na víkend domov.

17:45 Infotabuľa oznamuje jeho plánovaný odchod 17:53

17:50 Infotabuľa oznamuje – spoj je ODRIEKNUTÝ

17:51 Hlásateľka oznamuje, že odrieknutý R1613 bude vypravený zo stanice BA-Rača a cestujúcich tam prevezú autobusy spred budovy ŽS. Masa cestujúcich sa bleskurýchle premiestňuje pred budovu.

18:10 Masa cestujúcich v snehovom vetre vyčkáva na sľúbené autobusy (hovorkyňa ŽSR vraj v správach povedala, že sme mali do Rače cestovať MHD). Jedna pani kričí zozadu, že do Rače sa môžeme odviesť aj osobákom do Leopoldova, ktorý o chvíľu odchádza.

18:15 Masa cestujúcich v stresovom tempe preklenie vzdialenosť na 3.nástupište a totálne naplní osobák, ktorý po niekoľkých minútach vyráža.

18:25 Osobák do Leopoldova nás odvezie do BA-Rače. Na vedľajšej koľaji stojí rýchliková súprava s označenými vozňami. Masa cestujúcich rýchlo obsadzuje svoje miesta, očividne nastáva upokojenie.

19:00 Vo vozňoch je príjemne teplo, ale železničný personál nevie nič povedať o tom, kedy vyrazíme, prečo a na čo čakáme.

19:20 Okolo nás prechádza IC rýchlik, ktorý mal byť vypravený zo ŽS o 17:33 . Pochopiteľné, IC má prednosť, domýšľa si masa cestujúcich.

19:33 R1613 prekvapivo potichu vyráža na svoju cestu, po Leopoldov ako osobák. Do Ružomberka dorazí o 23:33.

Všeobecný názor cestujúcej masy

Áno, chápeme problémy, ktoré spôsobí živel, aj zodpovednosť ŽSR. Prečo to ale železničiari nedokážu odkomunikovať so svojimi zákazníkmi, keď im vo vozňoch tak krásne fungujú reproduktory? Snáď neočakávajú, že ľudia z celého Slovenska si nájdu prenocovanie v BA, keď sneží a fúka vietor?

ilustracne foto: aktuality.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM