Rôzne

Zdravý chrbátik : Cvičenie s fitloptou namiesto sedenia pri počítačoch

Park Š.N.Hýroša sa v pondelok premenil na rehabilitačnú telocvičňu detských chrbtíc. Stovky žiakov z dolnoliptovských materských a základných škôl si na podujatí projektu Zdravý chrbátik nadšene rozchytali obrovskú pyramídu nových fitlôpt a zacvičili si pod vedením odborných inštruktorov.

Ilustračný obrázok k článku Zdravý chrbátik : Cvičenie s fitloptou namiesto sedenia pri počítačoch
Zdroj: TASR

„Séria orientačných vyšetrení priamo v školských zariadeniach nám jasne potvrdila, že až viac ako dve tretiny detí majú ochorenia chrbtice v počiatočnom či rozvinutejšom štádiu. Okrem konkrétnej pomoci chceme touto formou upozorniť, že celá spoločnosť sa bude musieť zamerať na tento problém, ktorý závažnosťou už dobieha iné civilizačné choroby,“ uviedol predseda organizátorského občianskeho združenia Za zdravší život neurochirurg Róbert Rusnák.

ZŠ Zarevúca

„Všetci sme túto skvelú akciu, ktorej hlavným cieľom je nezištná pomoc, jednoznačne privítali. Alarmujúca situácia, keď problémy s chrbticou má čoraz viac detí, nás už takmer pred rokom motivovala na zriadenie gymnastickej telocvične. Staré fitlopty sa v nej pravidelným cvičením riadne opotrebovali, tieto nové sa nám preto náramne hodia,“ kvitoval riaditeľ ružomberskej ZŠ Zarevúca Michal Lazár.

ZŠ v Ludrová

Do okolitých škôl poputuje okrem inštruktážnych videonosičov s cvičeniami celkom 460 fitlôpt. Sadu špeciálnych spinálnych stoličiek získala malotriedna ZŠ v Ludrovej, kde do nich zasadnú prváci. „Veríme, že to prinesie priaznivý účinok. Chrbtice dnešných detí trpia dlhými hodinami strávenými vysedávaním pri počítačoch. Skutočne sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto veľmi užitočného projektu,“ dodala riaditeľka ZŠ v Ludrovej Soňa Firicová.

Zdravý chrbátik
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM