Ivana Milanová Kultúra

Výtvarná súťaž Liptov 2017 pozná svojich víťazov

V poradí 11. ročník regionálnej prehliadky výtvarných prác detí a mládeže s názvom Liptov 2017 pozná svojich víťazov.

Ilustračný obrázok k článku Výtvarná súťaž Liptov 2017 pozná svojich víťazov
Zdroj: SZUŠ Jánoš - Martin Buzna

Ružomberská Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) Jánoš, ktorá je organizátorom súťaže, vyhlási jej výsledky na slávnostnej vernisáži 5. apríla 2017 o 16.00 hodine v Synagóge v Ružomberku.

Odborná porota tento rok hodnotila rekordných 616 prác z 22 základných škôl a základných umeleckých škôl.

Témou tohto ročníka sú Prírodné krásy Liptova. Mladí výtvarníci mali zobraziť ako vnímajú krásy prírody – lúky, kvety, jazerá, vrchy, jaskyne, hory a zvieratá v okolí Liptova alebo mohli zobraziť aj osobný príbeh, ktorý zažili na Liptove.

„Cieľom súťaže je, aby deti lepšie spoznali náš krásny región Liptov a popri tom rozvíjali svoje nadanie a tvorivosť. Tohoročná téma súťaže ponúkla väčší priestor k predstavivosti, fantázii a vyjadreniu svojho dojmu z Liptova,“ povedala zástupkyňa riaditeľky SZUŠ Jánoš Terézia Zemková. Ako ďalej vysvetlila, odborná porota hodnotila dodržanie a vystihnutie témy, primeranosť zvolenej techniky, výtvarnú úroveň práce a originalitu.

Súťažné kategórie boli rozdelené do dvoch skupín – základné školy a základné umelecké školy. V základných školách sú kategórie od 6 do 8 rokov, od 9 do 12 rokov a od 13 do 16 rokov. Súkromné základné umelecké školy rozdelili organizátori do troch kategórii – od 4 do 7 rokov, od 8 do 12 rokov a od 13 do 18 rokov. Súťažiaci mohli diela zhotovovať ľubovoľnou plošnou alebo priestorovou výtvarnou technikou, napríklad prostredníctvom kresby, maľby, grafiky, počítačovej grafiky, koláže alebo kombinovanou technikou s využitím nových a netradičných materiálov či multimediálnych technológií.

Výstava súťažných prác sa koná s finančnou podporou mesta Ružomberok a potrvá do 27. apríla 2017. Výsledkovú listinu nájdete TU.

Zdroj: SZUŠ Jánoš - Martin Buzna
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM