Jozef Milan Futbal

Vrchol halovej sezóny U13-tky nebol ideálny, druhé miesto ale potešilo

Mladší žiaci z kategórie U13 (na titulke) minulý víkend bojovali na záverečnom turnaji Halovej sezóny mládeže 2014/15. Napriek tomu, že tréner Omasta bol s hrou veľmi nespokojný, chlapci nakoniec obsadili výborné druhé miesto. Chlapci z prípravky U9 hrali na turnaji v Liptovskom Jáne.

Ilustračný obrázok k článku Vrchol halovej sezóny U13-tky nebol ideálny, druhé miesto ale potešilo
Zdroj: Dnes24.sk

U13 – Halová sezóna mládeže SFZ 2014/15

  • MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 0:5
  • MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 1:3
  • MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 4:5
  • MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 2:1
  • MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 5:2
  • MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 3:2

Góly: T. Kubík – 7 gólov , D. Veselovský – 6 gólov, P. Rumanský, E. Bradiak – 1 gól. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Dominik Veselovský.

Konečné poradie:

  1. 1. FC Tatran Prešov
  2. MFK Ružomberok
  3. FC Spartak Trnava
  4. ŠK Slovan Bratislava

Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Vrchol halovej sezóny sme vôbec nezvládli. Vypadalo to, ako by sme zabudli hrať futbal. V prvý deň sme dokázali poraziť len Slovan Bratislava, v zápase, v ktorom sme my hrali zle a súper ešte horšie. Jednoznačne nás porazil Tatran Prešov a prehrali sme aj v zápase so Spartakom Trnava, ktorý bol paradoxne naším najlepším zápasom turnaja. Preto sme boli po prvom dni na poslednom mieste. Ak sme chceli na druhý deň ešte siahnuť po medaile, museli sme vyhrať posledné dva zápasy, čo sa nám aj podarilo. Zásluhou týchto dvoch zápasov sa nám podarilo siahnuť si na strieborné medaile. Aj keď nerád hodnotím jednotlivcov, musím pochváliť hlavne D. Veselovského a T. Kubíka. Boli to hlavne oni, ktorí nesklamali a celý turnaj nás držali nad vodou. Z herného hľadiska hodnotím tento turnaj negatívne, ale z pohľadu umiestnenia veľmi pozitívne."

U9 – turnaj v Liptovskom Jáne

Dva tímy prípravky U9 na turnaji v Liptovskom Jáne obsadili prvé a tretie miesto. Najlepším strelcom turnaja sa stal náš futbalista Matej Sekan. (Fotografie z turnaja sú v galérii)

Zápasy MFK Ružomberok „oranžoví“:

  • MFK Ružomberok „oranžoví“ – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:3
  • MFK Ružomberok „oranžoví“ – MFK Ružomberok „modrí“ 4:1
  • MFK Ružomberok „oranžoví“ – ŠKM Liptovský Hrádok 5:1
  • MFK Ružomberok „oranžoví“ – OŠK Bešeňová 5:0

MFK Ružomberok „oranžoví“: Škvarek, Čieško, Holubčík, Dittrych, Rázga, Marčičiak, Chlepko, Sekan

Zápasy MFK Ružomberok „modrí“:

  • MFK Ružomberok „modrí“ – ŠKM Liptovský Hrádok 1:0
  • MFK Ružomberok „modrí“ – MFK Ružomberok „oranžoví“ 1:4
  • MFK Ružomberok „modrí“ – OŠK Bešeňová 3:0
  • MFK Ružomberok „modrí“ – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2

MFK Ružomberok „modrí“: Škvarek, Valient, Majerčík, Mrva, Sidor, Klíma, Bombek, Frolo

Konečné poradie:

  1. MFK Ružomberok „oranžoví“ 9b (minitabuľka skóre 16:5)
  2. MFK Tatran Liptovský Mikuláš 9b (minitabuľka skóre 12:7)
  3. MFK Ružomberok „modrí“ 9b (minitabuľka skóre 8:6)
  4. OŠK Bešeňová 3b
  5. ŠKM Liptovský Hrádok 0b

Ľuboš Chovan (tréner MFK Ružomberok U9): ,,Na turnaji sme priamo na mieste, vzhľadom na neúčasť Popradu z dôvodu výdatného sneženia, rozdelili chlapcov do dvoch vyrovnaných družstiev, čo nám umožnilo maximálnu minutáž hráčov, ako aj vyťaženie talentovaného brankára Ondreja Škvareka. Na turnaji bola povolená účasť o rok starších hráčov, čo nám vzhľadom na obsadenie, ako aj cestovnú vzdialenosť vyhovovalo. Organizátor pán Gustáv Mataj dokázal, že pri zabezpečení obeda za prijateľnú cenu pre rodinných príslušníkov, je celkový dojem oveľa pozitívnejší. Najlepším strelcom turnaja sa stal Matej Sekan s ôsmimi gólmi."

Zdroj: mfkruzomberok; foto: Peter Graf;

U13 turnaj HSM
20
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM