Samospráva

V Liptovských Sliačoch bojujú o deti aj dotáciami pre novomanželov

Do lavíc Základnej školy Jozefa Hanulu v Liptovských Sliačoch, s približne 3850 obyvateľmi najväčšej obci celého Liptova, zasadnú na začiatku nového školského roka napriek miernemu medziročnému poklesu takmer tri stovky školopovinných detí.

Ilustračný obrázok k článku V Liptovských Sliačoch bojujú o deti aj dotáciami pre novomanželov
Foto: Jozef Milan / Zdroj: Dnes24.sk

„Museli sme niektoré ročníky zredukovať do jednej triedy, napríklad piatakov. Doteraz sme mávali pravidelne po dve triedy v jednom ročníku. Aj tak je to stále oveľa lepšie, ako sotva pred desaťročím. K ustáleniu situácie určite prispeli aj obecné dotácie pre novomanželov a novorodencov,“ uviedol starosta Ján Ondrejka.

Zároveň pripomenul, že v nasledujúcom období očakávajú silnejšie ročníky predškolákov. „Oprávnený optimizmus vzbudzuje takmer naplnená kapacita našej prednedávnom zriadenej 105-miestnej centrálnej materskej školy. Malým obecným školským autobusom do nej zvážame deti zo všetkých troch častí obce,“ vysvetlil starosta.

Obec robí výsostne vo vlastnej réžii všetko preto, aby nový školský rok začali čo najlepšie aj po technickej stránke. Školské objekty už sú približne spolovice zrekonštruované. Cez tieto prázdniny sa pustili do komplexnejších opráv časti sociálnych zariadení pre žiakov.

foto: liptovskesliace.sk;

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM