Tlačové správy

Tip na knihu: Nahliadnite za palácové múry kráľovstva

Kate – budúca kráľovná je príbeh mladej ženy, ktorá teraz nazýva Kensingtonský palác domovom a pretvára budúcnosť najznámejšej kráľovskej rodiny sveta. Veď v priebehu len o málo viac ako jedného roka na očiach verejnosti sa Kate prejavila ako brilantné obohatenie.

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Nahliadnite za palácové múry kráľovstva
Zdroj: Dnes24.sk

Bolo to obyčajné dievča zo strednej vrstvy. Nikdy ani nepomyslela na to, že sa stane súčasťou kráľovskej rodiny…a raz dokonca kráľovnou! Po svadbe Kate Middletonovej a princa Williama, budúceho kráľa Spojeného kráľovstva, sa začala písať nová kapitola britských dejín. Kate sa stala od sedemnásteho storočia prvou neurodzenou ženou, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny.

O tom, kadiaľ viedla jej cesta do kráľovskej rodiny a čo sa deje za múrmi Kensingtonského paláca, rozpráva nová kniha Kate – budúca kráľovná. Je nepochybné, že Kate svojím príchodom oživila britskú monarchiu a jej členovia vzápätí zaznamenali vzkriesenie popularity, v ktorú po smrti Diany, princeznej z Walesu, v roku 1997 už nedúfali.

Kate si okamžite podmanila verejnosť aj médiá a zabezpečila si miesto v dejinách tým, že dala život princovi Georgeovi z Cambridgea. Teraz čelí výzve vychovávať syna pred pozornými zrakmi celého sveta. Ako sa teda plaché dievča zo strednej vrstvy dostalo do kráľovskej rodiny?

Expertka na kráľovskú rodinu, redaktorka Mail on Sunday Katie Nichollová zmapovala ľúbostný vzťah Williama a Kate od úplného začiatku a ich rozprávkovému príbehu vdýchla život.

Život malého princa Georga:
I keď majú v úmysle robiť veci po svojom, William s Kate si uvedomujú, že musia rešpektovať tradície. Na rozdiel od minulých kráľovských generácií bude chodiť ich synček do miestnej škôlky, namiesto toho aby ho vychovávala guvernantka a bude chodiť do školy ako jeho otec.
Tomu budú predchádzať ešte prechádzky s kočíkom v záhradách Kensingtonského parku a výlety do neďalekých obchodov, ktoré si Diana so synmi tak užívala.
Samozrejme, budú aj prázdniny v Balmorale v Škótsku a Vianoce v Sandringhame, ale princ George strávi pravdepodobne rovnako veľa času ako v kráľovských rezidenciách, tak aj so svojimi starými rodičmi v Bucklebury.
William sľúbil Katiným rodičom, skôr ako sa vzali, že budú vždy súčasťou ich života, a svojmu slovu bol verný. Middletonovci boli prijatí oveľa srdečnejšie ako iní svokrovci v minulosti.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM