Rôzne Správy

RANNÁ ŠTVORKA: Mrázik nám poriadne vyštípe líca i nosy

Pranostika na dnešný deň hovorí: Biely január, zelený máj, plné pajty a staje, dobre je na gazdovskom dvore. Najbližšie dni nás čaká arktická zima.

Ilustračný obrázok k článku RANNÁ ŠTVORKA: Mrázik nám poriadne vyštípe líca i nosy
Zdroj: pixabay.com

Západ: Premenlivá oblačnosť a ojedinele snehové prehánky. Najvyššia denná teplota –1 až +1 st, v priebehu dňa výrazné ochladzovanie. Severozápadný až severný vietor 6 až 12 m/s (20 až 45 km/h), v nárazoch do 20 m/s (70 km/h).

Stred: Premenlivá veľká oblačnosť a na väčšine územia snehové prehánky. alebo sneženie. Miestami tvorba snehových jazykov a závejov. Najvyššia denná teplota –4 až +1 st, v priebehu dňa výrazné ochladzovanie. Teplota vo výške 1500 m okolo –15 st. Severozápadný až severný vietor 5 až 8 m/s (20 až 30 km/h), v nárazoch ojedinele okolo 15 m/s (55 km/h). Na hrebeňoch hôr búrlivý vietor až víchrica.

Východ: Premenlivá veľká oblačnosť a na väčšine územia snehové prehánky. alebo sneženie. Ojedinele tvorba snehových jazykov a závejov. Najvyššia denná teplota –3 až 0 st, v priebehu dňa vyrazne ochladzovanie. Severozápadný až severný vietor 5 až 10 m/s (20 až 35 km/h), v nárazoch ojedinele okolo 15 m/s (55 km/h). Na hrebeňoch hôr búrlivý vietor.

Meniny má Andrea

Ženské meno Andrea má grécky pôvod a v preklade znamená „mužná, silná, odvážna“. Andrey sú činorodé, nedôverčivé, šibalské a často ironické. Mávajú nečakané reakcie. Obdivuhodná pamäť im už v mladosti umožní presvedčiť sa, že im stačí preletieť text učiva, čo počuli pred pár dňami v škole, a už ho ovládajú.

Dobre sa cítia v povolaniach, kde musia byť stále v strehu. Využijú hoci aj lesť, aby im neunikol úspech. Andrejky chcú, aby ich niekto ľúbil také, aké sú. Keďže sa samé dosť dobre nepoznajú, často bývajú zmätené a sklamané. Andrey sú aj strhujúce a pomerne zložité.

Stalo sa doma

1842 – V Bratislave začal pôsobiť prvý peňažný ústav na Slovensku – Prešporská sporiteľňa. Už v prvom roku vklady dosiahli výšku 480-tisíc zlatých.

1923 – Spáchali atentát na československého ministra financií Aloisa Rašína, následkom ktorého neskôr podľahol.

Stalo sa vo svete

1978 – Legendárna punková skupina Sex Pistols odohrala svoj prvý koncert v USA.

1933 – Začali s výstavbou mosta Golden Gate v americkom San Franciscu.

Skladba dňa

1968 – Narodil sa DJ BoBo (vlastným menom Peter René Cipiriano Baumann), Kölliken, Švajčiarsko. Tento dnes známy Švajčiar začínal v roku 1985 ako dídžej v klube mladých v Aarau. Rok nato bol druhý na švajčiarskych majstrovstvách diskdžokejov.

Od začiatku 90. rokov sa venuje aj skladaniu piesní a spievaniu. V roku 1992 nahral prvý singel Somebody Dance With Me. Pod týmto názvom vydal v roku 1993 aj prvý album.

Ilustračné foto

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM