Slávka Kellová Rôzne

Pripravte sa na horúce trópy: Teplota v okrese sa má vyšplhať až na 32 stupňov!

Pripravte sa na veľké horúčavy! Už v utorok sa budeme potiť pri 30-tich až 32 stupňoch Celzia. Presne takéto teplotné maximá môžu podľa meteorológov ojedinele padať aj v okrese Ružomberok. Kvôli očakávaným horúčavám je dokonca vydaná výstraha.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na horúce trópy: Teplota v okrese sa má vyšplhať až na 32 stupňov!
Foto: Jozef Milan

Kto ešte neprevetral šatníky, je naozaj načase! V najbližších hodinách na dlhé nohavice či rukávy môžete rýchlo zabudnúť. Už v utorok budú v našom okrese padať poriadne vysoké tropické teploty. Ojedinele sa má ortuť teplomera podľa odborníkov zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) vyšplhať na 30 až 32 °C.

Nezabudnite sa preto najmä cez najväčšiu páľavu snažiť vyvarovať priameho slnka a dodržiavať pitný režim. Vysoké teploty nás majú sprevádzať od zajtra 12.00 hodiny až do siedmej večera. Pred trópmi už meteorológovia SHMÚ vydali výstrahu prvého stupňa. V nej upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity, ale aj tvorbu požiarov. „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti je nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ zdvíhajú varovný prst meteorológovia.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM