Správy

Pacientov s postcovidovým syndrómom budú v ružomberskej nemocnici liečiť laserom

Pacientov s postcovidovým syndrómom budú v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku liečiť robotizovaným laserom.

Ilustračný obrázok k článku Pacientov s postcovidovým syndrómom budú v ružomberskej nemocnici liečiť laserom
Zdroj: TASR/Michal Svítok

K dispozícii bude na klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Nemocnica o tom informuje na svojej webovej stránke.

MLS laser

Výsledky medicínskych štúdií aj praktické skúsenosti potvrdzujú, že pre pacientov, ktorí prekonali pľúcnu formu ochorenia COVID-19, je vhodným riešením práve terapia pomocou MLS lasera. Predovšetkým pri dychových ťažkostiach, kašli a bolesti v hrudnej časti chrbtice,“ uvádza nemocnica.

Vysokovýkonný laser odstraňuje bolesť, zápal, opuch, stimuluje obnovu – hojenie poškodených tkanív, podporuje a zvyšuje cirkuláciu krvi a uvoľňuje svaly, uvádza nemocnica.

Nielen na COVID

Okrem tzv. postcovidového syndrómu je terapia prístrojom určená na liečbu rôznych druhov poúrazových poškodení tkanív a zápalov šliach, bolestí kĺbov a chrbtice, poškodení kĺbnych chrupaviek, opuchov, hematómov. Využíva sa pri pooperačných stavoch, zlomeninách a v rôznych ďalších indikáciách.

Momentálne sa uskutočňuje schvaľovací proces uvedenia prístroja do prevádzky. O spustení liečby a spôsobe objednávania pacientov budeme včas informovať,“ dodáva nemocnica.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM