Jozef Milan Rôzne

Ocenenie pre zdravotné sestry BIELE SRDCE prichádza aj do Ružomberka a okolia

V piatok počas slávnostného večera v Bratislave udelila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) ocenenie Biele srdce tridsaťjeden sestrám z celého Slovenska. Regionálna komora v Ružomberku gratuluje trom oceneným sestričkám z nášho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Ocenenie pre zdravotné sestry BIELE SRDCE prichádza aj do Ružomberka a okolia
Zdroj: Dnes24.sk

Slovenská komora SaPA aj tento rok organizovala celoslovenské slávnostné podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier (12. 5.), ktorým sa pripomína deň narodenia zakladateľky moderného ošetrovateľstva Florence Nightingaleovej, a ktorý je spojený s udeľovaním prestížneho ocenenia Biele srdce. “Ocenením Biele srdce sa chceme poďakovať všetkým sestrám na Slovensku za ich prácu, ktorá je mimoriadne nevyhnutná v slovenskej spoločnosti,“ konštatovala prezidentka SK SaPA Iveta Lazorová. BIELE SRDCE je ocenenie starostlivosti, vedomostí a humanity, ktoré napĺňajú prácu a ducha ošetrovateľstva.

  • Biele srdce v kategórii Sestra v praxi putovalo aj do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku, fakultnej nemocnice, kde ho priniesla ocenená sestra Anna Mláková.
  • Druhá ocenená v tej istej kategórii je Jana Gerecová z Národného endokrinologického a diabetologického ústavu v Ľubochni
  • Ocenenie v kategórii Sestra manažér bolo udelené aj sestre Margite Kostúrikovej zo Zariadenia sociálnych služieb v Likavke.

„Mimoriadnosť akcie Biele srdce vyzdvihuje aj fakt, že záštitu nad týmto slávnostným podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý prijme všetky ocenené sestry 26. mája v prezidentskom paláci,“ informovala Daniela Baníková-Baštigálová, prezidentka Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek v Ružomberku.

Zdroj: Daniela Baníková-Baštigálová; foto: Ocenené sestry (zľava) Jana Gerecová, Margita Kostúriková, Anna Mláková

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM