Futbal

Najnovší rebríček futbalových tímov: Tipnite si, ako stojí MFK Ružomberok

Slovenský futbalový zväz opäť zostavil rebríček 216 najlepších slovenských futbalových klubov. Nechýba medzi nimi ani ružomberský Mestský futbalový klub, ktorý si polepšil o dva tabuľkové miesta.

Ilustračný obrázok k článku Najnovší rebríček futbalových tímov: Tipnite si, ako stojí MFK Ružomberok
Zdroj: TASR

Slovenský futbalový zväz (SFZ) zverejnil dnes na svojom oficiálnom webe už 6. vydanie slovenského klubového rebríčka, ktorý vznikol na základe výsledkov štyroch najvyšších ligových a najvyššej pohárovej súťaže od sezóny 2011/2012 (3,5 sezóny).

„V rebríčku figuruje 216 klubov, ktoré od sezóny 2011/12 účinkovali v niektorej zo štyroch (do sezóny 2013/14) resp. troch (od sezóny 2014/15) najvyšších ligových súťaží, prípadne v najvyššej pohárovej súťaži. Na medailové pozície sa už bodovo „na dostrel“ priblížil Trenčín, ktorý si vďaka double bodovo polepšil a kontinuálne sa zlepšuje z pôvodnej 5. na terajšiu 4. priečku s predpokladom prieniku do prvej trojky v najbližšom decembrovom vydaní rebríčka,“ informuje SFZ.

Na prvom mieste tohto rebríčka figuruje ŠK Slovan Bratislava, na krk mu dýchajú MŠK Žilina a FK Senica. Zlatomoravecký klub FC ViOn Zlaté Moravce sa ocitol na 8. mieste, obhájil si tak miesto z posledného rebríčka.

Aktuálny rebríček Slovak Club Ranking

Poradie Poradie z 5. vydania rebríčka Klub
1. 1. ŠK Slovan Bratislava
2. 2. MŠK Žilina
3. 3. FK Senica
4. 5. AS Trenčín
5. 4. FC Spartak Trnava
6. 6. MFK Košice
7. 9. MFK Ružomberok
8. 8. FC ViOn Zlaté Moravce
9. 10. FK Dukla Banská Bystrica
10. 7. Spartak Myjava

Ilustračné foto: tasr

Vláda SR rokuje v Ružomberku, uvítanie na MsÚ
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM