Rôzne

Maturantom sa podvádzať nevyplatilo: Skúšku si musia zopakovať

Počas tohtoročných písomných maturít, v porovnaní s minulými rokmi, dochádzalo vo väčšej miere k tomu, že predsedovia školských maturitných komisií prerušili študentom maturitnú skúšku. Znamená to pre nich opakovanie skúšky v septembri.

Ilustračný obrázok k článku Maturantom sa podvádzať nevyplatilo: Skúšku si musia zopakovať
Foto: Jozef Milan / Zdroj: TASR

„Išlo o takých žiakov, ktorí pristupovali neférovo a podvádzali alebo predseda školskej maturitnej komisie vyhodnotil ich správanie ako podvádzanie,“ uviedla riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní (NÚCEM) Romana Kanovská. Ako dodala, títo žiaci si budú môcť maturitu nahradiť až v opravnom termíne v septembri.

Na sloh prišli neskôr

„Vieme o takých javoch, že žiaci prišli neskôr na písomnú formu internej časti maturitnej skúšky zo slovenčiny. Čiže, dostavili sa do učebne až po termíne, ktorý im bol oznámený, kedy majú prísť na slohovú prácu. Predseda maturitnej komisie vyhodnotil tento neskorý príchod žiakov ako situáciu, keď si s najväčšou pravdepodobnosťou vypočuli maturitné témy, ktoré boli vyhlasované v rozhlase,“ priblížila Kanovská.

Používali mobily

Ako ďalej uviedla, nastala aj situácia, že predseda rovnako prerušil maturitnú skúšku žiakom, ktorí pracovali s mobilnými telefónmi, čo je zakázané. „Do týchto mobilných telefónov si dávali posielať nejaké ukážky písomiek z predchádzajúcich rokov alebo dávali si posielať informácie, ktoré sú nepovolené,“ ozrejmila šéfka NÚCEM.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM