Ivana Milanová Kultúra Od Vás Správy

KREATÍVNE V MÚZEU: Škrupinové vianočné dekorácie

Liptovské múzeum Vás pozýva na ďalšie pondelkové adventné kreatívne stretnutie z cyklu Múzeum pre seniorov. Podujatie je jednou z aktivít, ktorými sa múzeum zapojilo do Ružomberského adventného kalendára.

Ilustračný obrázok k článku KREATÍVNE V MÚZEU: Škrupinové vianočné dekorácie
22
Galéria
Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku

Na poslednom stretnutí v pondelok 12.12. 2016 sme ešte dokončovali, prípadne vyrábali nové vianočné ozdoby z papiera, pedigu, vlny, … ale prioritne sme cukrovou polevou zdobili doma upečené medovníčky .

Nakoľko sa blížia Vianoce, mnohé gazdinky okrem medovníčkov už pomaly začínajú piecť ostatné vianočné cukroviny a koláčiky – aj s využitím orechov. Preto v pondelok 19.12.2016 v rámci tvorivej dielne z cyklu Múzeum pre seniorov budeme „recyklovať" nepotrebné orechové škrupiny a zhotovovať zaujímavé vianočné dekorácie – venček, stromček, malú orechovú ikebanu či ozdôbku na stromček. Na ich výrobu potrebujeme polystyrénové venček alebo ihlan, tavnú pištoľ, nožnice, škrupiny z vlašských orechov a pistácií, špagát, arašidy, malé šišky , orechy, stužky mach a tenkú ozdobnú sviečku.

Preto, milé dámy, nevyhadzujte nepotrebné škrupiny, ale ak máte čas a chuť kreatívne stráviť predvianočný čas a pritom si vlastnoručne vyrobiť zaujímavú dekoráciu , príďte do Liptovského múzea v pondelok 19.12.2016 o 9­.00 hodine.

Všetci, bez ohľadu na vek, sú srdečne vítaní.

Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM