Ivana Milanová Správy Samospráva

Kabínková lanovka na Malinô Brdo oslavuje polstoročie

Kabínková lanovka z Hrabova na Malinô Brdo neďaleko Ružomberka prepravila od začiatku prevádzky v roku 1967 už viac ako 2,5 milióna ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Kabínková lanovka na Malinô Brdo oslavuje polstoročie
Zdroj: Mesto Ružomberok

Pri príležitosti 50. výročia výstavby lanovky o tom dnes informovala TASR PR manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

„Narodeniny našej lanovky oslávime v sobotu 26. augusta spolu s našimi návštevníkmi, lebo aj vďaka nim má na svojom konte už päť krížikov. Pripravili sme bohatý program, vystúpenia kapiel Idea, Saténové ruky či Le Payaco. Maškrtné jazýčky poteší pečený býk. Na svoje si prídu aj súťaživé deti či dospelí a na záver všetkých čaká hodnotná tombola o viac ako päťdesiatku skipasov,“ informoval marketingový manažér strediska Tomáš Gazdarica.

Riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková ocenila širokú ponuku lyžiarskeho strediska aj počas letných mesiacov. „V lete ponúka turistom bikepark s viac ako desiatkou kilometrov trás. Okrem tých pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Zároveň okolie ponúka výborné podmienky na horskú turistiku,“ upozornila.

Každý kto ešte váha čo bude robiť túto sobotu by mal zbystriť, lebo päťdesiat rokov oslavuje lanovka len raz…

Program:

Hrabovo:

  • 11:00 Slávnostné otvorenie
  • 10:00 – 14:00 Veselé aktivity pre deti s Mimoňmi
  • 19:00 Diskotéka Dojazd Pub

Malinô Brdo:

  • 13:00 – 19:00 Program a koncerty
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM