Jozef Milan Rôzne

Hug Day prekonal magický rekord: Pozrite, koľko objatí bolo rozdaných v uliciach Ružomberka

4. ročník celoslovenského Dňa objatí lámal rekordy vo všetkých smeroch. Zúčastnilo sa ho doteraz najviac dobrovoľníkov, zapojilo sa najviac miest a rozdalo sa rekordne veľa objatí. Ako dopadol Hug Day 2015 v Ružomberkui?

Ilustračný obrázok k článku Hug Day prekonal magický rekord: Pozrite, koľko objatí bolo rozdaných v uliciach Ružomberka
Zdroj: Dnes24.sk

Ako pre Ružomberok24 prezradil organizátor projektu Hug Day 2015 Adam Trepáň,vo štvrtok v uliciach nášho mesta rozdali dobrovoľníci viac ako 1050 objatí. „Navštívili sme aj škôlku na Riadku, v ktorej všetky deti vytvorili jedno veľké objatie (viď foto, sme tam aj my, organizátori). O 11:00 sme vyrazili do ulíc nášho mesta vyčarovať úsmev na tvárach mnohým ľuďom. Prešli sme celé mesto vrátane vlakovej a autobusovej stanice. Dúfam, že sa Medzinárodný deň Objatí ľuďom páčil a chceme ho organizovať aj budúci rok, 25. júna 2016,“ povedal Adam.

Adam Trepáň ďakuje všetkým zúčastneným, či to bol dobrovoľný tím alebo okoloidúci. Počasie krásne vyšlo a objatia sa rýchlo množili. Ako koordinátor pre mesto Ružomberok mal z tejto akcie dobrý pocit, pretože ľudia s tým nemali problém a všetci objatí odchádzali s úsmevom.

Cieľom nie je rekordný počet

Podľa prvých neoficiálnych výsledkov dosiahli organizátori Hug Day 2015 mimoriadny úspech. "Sčítali sme počet rozdaných objatí vo všetkých slovenských mestách. Finálne číslo nás prekvapilo a veľmi potešilo. Prekonali sme magickú hranicu 100 000 objatí, čím sme vytvorili nový rekord,“ prezradil jeho iniciátor Jaroslav Dodok z Banskej Bystrice. Organizátori dňa objatí však upozorňujú, že cieľom nebolo len tak bezhlavo rozdávať objatia, ale práve naopak, uvedomiť si ich hodnotu. Hug Day 2015 je neziskové podujatie, ktoré slovenskí študenti pripravovali dobrovoľne.

Zdroj + foto: Adam Trepáň/ bystrica24

Hug Day v Ružomberku - MŠ na Riadku
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM