Jozef Milan Správy

Cesty na území mesta sú zjazdné, linky MHD premávajú, opatrnosti ale nikdy nie je dosť

Slovensko zápasí so snehovou kalamitou, ako mesto Ružomberok tak okres sú na tom relatívne dobre. Ako nás informoval Miroslav Macko z Technických služieb, pracovníkom firmy sa od rána darilo udržiavať cesty v dobrom stave, predovšetkým tie, kadiaľ jazdia autobusy Mestskej hromadnej dopravy.

Ilustračný obrázok k článku Cesty na území mesta sú zjazdné, linky MHD premávajú, opatrnosti ale nikdy nie je dosť
Foto: Jozef Milan

„Stihli sme cesty posoliť a následne aj stiahnuť snehovú kašu, zrána sme na tom boli lepšie ako štátne cesty, ktoré idú cez Ružomberok a kde bolo kaše viacej. Situáciu budeme neustále monitorovať, na strmých úsekoch ulíc Zelená, Tichá a ostatných, kde sme nesolili, budeme musieť použiť aj štrk, lebo zrejme sneh v noci zamrzne a bude sa šmýkať,“ povedal Miroslav Macko.

Žilinský kraj

„Všetky úseky cestných komunikácií na území Žilinského kraja sú zjazdné, ale fúka silný vietor a tvoria sa záveje, pod ktorými môže byť zdanlivo suchá cesta zľadovatená,“ povedal Pavol Habovštiak z Centrálneho dispečingu Správy ciest (SC) Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). „Technika je stále vonku, ale keď prejde po ceste, vplyvom silného bočného vetra sa znova nanáša sneh a tvoria sa záveje. Cesta vyzerá ako suchá, no vodiči môžu nabehnúť na utlačenú vrstvu, pod ktorou je ľad a už ich to šmýka. Pozor by si malhi dať aj na úseky závejov, pod ktorými môže byť námraza alebo ľad,“ uviedol Habovštiak.

Liptov

V regióne Liptova podľa neho napadlo za 24 hodín približne 10 centimetrov snehu, na Orave okolo 25 centimetrov snehu a na Kysuciach okolo 10 centimetrov snehu. „Problém je v tom, že silný vietor prefukuje sneh z jednej strany na druhú a tvoria sa snehové jazyky a záveje. V Turci nenapadlo veľa snehu, ale tiež tam fúka silný vietor,“ dodal dispečer SC ŽSK.

Ružomberok 15.3.2013
10
Galéria
Foto: Jozef Milan
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM