Ivana Milanová Basketbal Šport

Basketbalistky Ružomberka začínajú s tromi posilami a novou kapitánkou

Basketbalový klub MBK Ružomberok je pripravený na novú sezónu. V klube majú viacero noviniek a poznáme aj súpisku, s ktorou chce tím zabojovať v sezóne 2016/2017.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalistky Ružomberka začínajú s tromi posilami a novou kapitánkou
Zdroj: MBK Ružomberok

V príprave odohrali Liptáčky deväť zápasov, z ktorých šesť vyhrali. Cenia sa najmä skalpy Valosunu Brno či Nymburku. S kádrom pre nový ročník je spokojný aj tréner Juraj Suja: „Neviem ešte zhodnotiť, či je družstvo lepšie alebo horšie ako vlani, ale mne sa páči viac. Mám na mysli najmä zloženie tímu.“

Podľa prezidenta klubu Michala Slašťana dáva Ružomberok čoraz väčší priestor aj mladým a perspektívnym hráčkam. „Vo väčšej miere ich zapájame do tréningového, ako aj zápasového procesu. Ide najmä o talenty z našej juniorky.“ Dôkazom toho sú stále ešte mládežníčky Petra Jarinová a Alexandra Belušová, ktoré budú v tíme žien pre túto sezónu.

Novinka pre fanúšikov

„Pre divákov začíname vydávať atraktívny 16-stranový klubový časopis, jeho prvé číslo dostanú naši priaznivci zadarmo. Zlepšili sme aj propagáciu, o ktorú sa budú starať nielen plagáty s novým vizuálom, webstránka a naši mediálni partneri, ale aj dve veľké informačné tabule pri vstupe do areálu športovej haly Koniareň,“ prezradil generálny manažér MBK Radoslav Popelka.

Rozpočet klubu bude do 450 tisíc eur.

Najväčším sponzorom zostáva mesto Ružomberok, výrazne pomáhajú MBK aj Eco Invest, ako aj mestské spoločnosti Mestské lesy, Vodárenská spoločnosť a Technické služby. „Naše ciele a ambície by zostali nenaplnené, keby neboli podporované zo strany vedenia mesta Ružomberok, ako aj partnerských obchodných spoločností,“ dodáva Slašťan.

Posilami v novej sezóne sú Kanaďanka Taijah Campbellová, Petra Bartánusová, ako aj Miroslava Mištinová. Naopak, v Ružomberku už nebudú pokračovať Martina Letková, Dominika Baburová a Katarína Tetemondová. Ako už bolo spomenuté, v družstve žien si zahrajú aj talenty z mládeže MBK Petra Jarinová a Alexandra Belušová.

MBK Ružomberok získal posilu do svojho tímu: Kanadskú krídelníčku Cambellovú

Zdroj: MBK Ružomberok

Novou kapitánkou tímu sa stala dlhoročná opora Ružomberka Eva Kmeťová, ktorej túto funkciu na základe vlastného rozhodnutia (po štvorročnom pôsobení) a odsúhlasení trénerom navrhla doterajšia šéfka kabíny Zuzana Lázárová.

SÚPISKA MBK RUŽOMBEROK:

 1. Alexandra Baburová (25 rokov / 182 cm / SVK)
 2. Petra Bartánusová (23/173/SVK)
 3. Alexandra Belušová (16/180/SVK)
 4. Taijah Campbellová (22/191/CAN)
 5. Petra Jarinová (18/171/SVK)
 6. Lucia Kelčíková (20/176/SVK)
 7. Eva Kmeťová (29/188/SVK)
 8. Zuzana Lázárová (29/168/SVK)
 9. Miroslava Mištinová (19/182/SVK)
 10. Alica Moravčíková (22/190/SVK)
 11. Timea Sujová (22/173/SVK)

Tréner: Juraj Suja

Asistent trénera: Michal Porubčan

Fyzioterapeut: Alžbeta Dutková

Lekár: Ján Meszároš

Kondičný tréner: Jaroslav Láclavík

Prečítajte si tiež:

Pomôžte a HLASUJTE! Černová má tiež projekt, ktorý stojí o vašu podporu

POZVÁNKA: na II. ročník Furmanských pretekov

Basketbalistky Ružomberka začínajú s tromi posilami a novou kapitánkou
5
Galéria
Zdroj: MBK Ružomberok
Zdroj: MBK Ružomberok
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM