Eva Lacová Rôzne Rôzne

Vizážistka Iva Petrášková opäť radí: Permanentný make up vám uľahčí život!

Možno ste už aj vy premýšľali o tom, že vyskúšate permanentný make up. Kedy je vhodný a ako prebieha samotný zákrok? Na tieto i ďalšie otázky nám odpovedala uznávaná odborníčka Iva Petrášková.

Ilustračný obrázok k článku Vizážistka Iva Petrášková opäť radí: Permanentný make up vám uľahčí život!
Zdroj: Dnes24.sk

Iva Petráškova je vyhľadávanou predovšetkým pre svoje odborné skúsenosti s permanentným make up-om, ktorý je vhodný pre úpravu obočia, očných liniek a vytvarovanie pier.

Permanentný make up nenahrádza večerné líčenie

Permanentný make up (PMU) je vpravovanie pigmentu do pokožky do spodnej zárodočnej vrstvy (0,3 – 0,5 mm). Rozdiel medzi TRVALÝM TETOVANÍM a PMU je v zložení pigmentu. Na tvár by sa mali používať výlučne pigmenty prírodné, ktoré neobsahujú ťažké kovy a postupne sa odbúravajú a blednú,“ tvrdí Iva. Prostredníctvom PMU sa dajú upraviť nedostatky a taktiež zvýrazniť prednosti. Ako však zdôrazňuje, PMU nenahrádza večerné líčenie. „Je to náhrada bežného každodenného líčenia. Uľahčí život na dovolenke, pri športe.“

Dôležitá je konzultácia

Každému prevedeniu PMU predchádza konzultácia. „Preberajú sa možnosti, klientke sa predkreslí tvár a dohodneme sa na farbe pigmentovaného miesta.“ Podľa Ivy je potrebné poznať aj svoj zdravotný stav a s tým súvisiace kontraindikácie, ktorými sú cukrovka (s aplikáciou inzulínu), alergia na anestetiká, tehotenstvo a kojenie, veľmi opálená pokožka, ochorenie štítnej žľazy, pri chemoterapii 6 mesiacov od ukončenia liečby, a taktiež sa nesmie tetovať cez materské znamienka. Samotný zákrok má viacero fáz. Prevedenie PMU má niekoľko podmienok, ktoré netreba podceňovať. Prvoradý je dobrý zdravotný stav. Iva o tom vie svoje, keďže pracovala na anestézio-resuscitačnom oddelení v nemocnici a v súčasnosti pracuje ako anesteziologická sestra.

Podmienky pre absolvovanie zákroku:

  • dobrý zdravotný stav (nebrať antibiotiká, lieky na riedenie krvi),
  • 24 hod. pred zákrokom nepiť alkoholické nápoje,
  • 12 hod. predtým byť odlíčená,
  • 2 hod. pred zákrokom nepiť kávu a kofeínové nápoje,
  • klientka musí byť plnoletá.

Najprv je potrebná dezinfekcia tetovaného miesta, nasleduje lokálna anestézia, predkreslenie miesta, samotné tetovanie a na záver poučenie o ošetrovaní po zákroku,“ dodáva Iva.

Správna starostlivosť je základ

Po zákroku je potrebné ako radí Iva dbať na správnu starostlivosť, „ošetrovať tetované miesto podľa rád tatérky, vyhýbať sa priamemu slnku, neumývať, nestrhať chrastičky, musia sa vyhojiť samé, nepoužívať make-up, dodržiavať zásady hygieny, udržiavať tetované miesto v suchu a čistote.“

Celkové zahojenie PMU nastáva po 4 až 6 týždňoch a vydrží 1 až 3 roky. Po určitom čase treba pigment opäť nasýtiť,“ upozorňuje na záver.

Foto: Iva Petrášková (súkromný archív)

Čítajte tiež: Známa vizážistka Iva Petrášková: In je trend nahej tváre, out kontúrovanie

Permanentný make up
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM