Správy

Koronavírus: V Martine je zrušené vyučovanie v škôlkach a základkách

Opatrenia už zatvárajú školské zariadenia aj v našom meste. Krízový štáb mesta tak rozhodol po svojom mimoriadnom zasadnutí.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: V Martine je zrušené vyučovanie v škôlkach a základkách
Zdroj: TASR

Mesto Martin nariadilo v súvislosti s výskytom nového koronavírusu na Slovensku dočasne prerušiť vyučovanie v materských školách (MŠ) a základných školách (ZŠ), vrátane voľnočasových krúžkov pre školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Zároveň odporučilo rovnako postupovať aj v prípade súkromných a cirkevných zriaďovateľov. Po zasadnutí krízového štábu mesta Martin o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

,,Zakazujeme konanie akýchkoľvek zhromaždení s počtom účastníkov väčším ako 10, ako aj konanie športových, kultúrnych a spoločenských podujatí. Zakazujeme aj návštevy v zariadeniach pre seniorov, denných centrách, denných stacionároch a neodporúčame používanie verejných a hromadných dopravných prostriedkov," uviedla Kalmanová.

Doplnila, že mesto nariadilo dočasne uzatvoriť mestskú plaváreň a odporučilo rovnako postupovať aj u ostatných plavární na území Martina. ,,V prípade príznakov ochorenia podobných chrípke (kašeľ, bolesti svalov, slabosť, horúčka) odporúčame postupovať podľa nariadenia hlavného hygienika – nenavštíviť zdravotnícke zariadenia, ale informovať o situácii krízovú linku 0800 221 234," dodala hovorkyňa mesta.

Mesto zároveň neodporúča obyvateľom navštevovať úrady a miesta s potenciálne vysokou koncentráciou návštevníkov. ,,Pri komunikácii s úradmi odporúčame výhradne využívať telefonickú, elektronickú alebo písomnú komunikáciu. Vyzývame obyvateľov mesta, ktorí v posledných dňoch navštívili Taliansko, Čínu, Južnú Kóreu alebo Irán, aby dodržiavali karanténne opatrenia," uzavrela Kalmanová.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM