Aktualizované Krimi

Autobus v Strečne v protismere: Zrážka s autami, záchranári ratujú zranených! FOTO

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/18 v katastri obce Strečno.

Ilustračný obrázok k článku Autobus v Strečne v protismere: Zrážka s autami, záchranári ratujú zranených! FOTO
4
Galéria
Zdroj: HaZZ

Pri nehode došlo k zrážke autobusu a troch osobných vozidiel. Následkom nehody utrpelo šesť osôb zranenia rôzneho rozsahu.

Ťažká technika

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová, na mieste zasahovalo 15 profesionálnych hasičov zo Žiliny, ktorí vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaných vozidiel, zraneným poskytli predlekársku prvú pomoc, vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a unikajúce prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.

Na mieste udalosti sa nachádza aj ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, keďže autobus sa nachádza na jednom z havarovaných vozidiel.

Infarkt?

Podľa hovorkyňa SAD Žilina Ivany Strelcovej 59-ročný vodič autobusu s cyklovlečkou, idúci na pravidelnej linke z Turčianskych Teplíc do Žiliny, dostal počas jazdy pravdepodobne infarkt. Prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s ďalšími vozidlami.

V autobuse boli v tej chvíli ešte jedna cestujúca a stevard zodpovedný za správne nakladanie bicyklov na cyklovlečku. Vodiča krátko po nehode previezla sanitka do žilinskej nemocnice, cestujúca a stevard boli bez zranenia,“ doplnila Strelcová.

Aj leteckí záchranári

Ako informovala hovorkyňa AIR – Transporte Europe Zuzana Hopjaková, leteckí záchranári si prevzali do starostlivosti 32-ročnú ženu, ktorú hasiči museli zo zakliesneného vozidla najskôr vyslobodiť.

Pacientka utrpela vážne poranenie hlavy, hrudníka a oboch dolných končatín. Po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a preložení na palubu vrtuľníka bola pacientka s ťažkou polytraumou letecky prevezená do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ doplnila Hopjaková.

Aktualizované 15:50 hod: Cesta I. triedy I/18 pod hradom Strečno je pre dopravnú nehodu autobusu a troch osobných vozidiel stále uzatvorená. Informovala o tom žilinská polícia na sociálnej sieti.

Cesta je neprejazdná v oboch smeroch na zatiaľ neurčený čas. Polícia odkláňa dopravu v úsekoch Kraľovany, Párnica, Žilina križovatka Košická, zjazd z diaľnice v smere od Vrútok na Žilinu,“ informuje polícia.

Aktualizované 18:05 hod: Doprava pod hradom Strečno je už po dopravnej nehode obnovená v oboch smeroch. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

Pod zrážku autobusu s autami pri Strečne sa zrejme podpísal infarkt vodiča
4
Galéria
Zdroj: HaZZ

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM