Tomáš Batiz Futbal

Významné ocenenie pre hráčov Tatranu: V ideálnej jesennej zostave II. ligy aj Liptáci

V jesennej časti II. ligy sezóny 2018/2019 si MFK Tatran Liptovský Mikuláš počínal nad očakávania a divákov tešil nie len výsledkami ale aj predvedenou hrou. Výsledkom je aj nominácia hráčov v ideálnej jedenástke jesennej časti.

Ilustračný obrázok k článku Významné ocenenie pre hráčov Tatranu: V ideálnej jesennej zostave II. ligy aj Liptáci
Foto: Tomáš Batiz

Po 17 zápasoch majú Liptáci na konte 10 víťazstiev, z toho 5 víťazstiev na ihrisku súpera, trikrát zápas skončil nerozhodne a len v štyroch prípadoch odišli hráči Tatranu zo zápasu bodovo naprázdno. V konečnej jesennej tabuľke tak Liptáci skončili na druhom mieste s 33 bodmi a na lídra súťaže, FK Pohronie, im chýbajú len tri body.

Celkovo Liptovský Mikuláš nastrieľal za 17 zápasov 34 gólov, čo ho v tejto štatistike radí na druhé miesto v II. lige. Viac gólov sa podarilo nastrielať už len Popradu, ktorý ich má na konte 37. Najlepším strelcom Tatranu sa po jesennej časti stal Dragan Andrić s 9 gólmi. O druhé miesto sa so 6 gólmi delia Tomáš Staš a Ľuboslav Laura.

Najvyšším víťazstvom Tatranu v jesennej časti bol zápas v Poprade, kde Liptáci domácich zdolali pomerom 0:5. Druhým najlepším výsledkom hráči Tatranu potešili fanúšíkov na domácom štadióne, keď Žilinu B porazili vysoko 4:0.

„V ideálej zostave jesennej časti II. ligy sa podľa Dennika šport umiestnili až traja hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš, čo je spolu s FK Pohronie najviac zo všetkých tímov. Sú nimi stopér Ivan Očenáš, stedopoliar Richard Bartoš a Denis Čery, ktorý operoval na ľavej strane ihriska či už v útočnej ale aj obrannej pozícii,“ informoval MFK Tatran Liptovský Mikuláš prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM