Tomáš Batiz Hokej

Víťazná séria skončila: Liptáci odchádzajú z Nitry s päťgólovou nádielkou

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali v zápase 29. kola Tipsport ligy s Nitrou 0:5.

Ilustračný obrázok k článku Víťazná séria skončila: Liptáci odchádzajú z Nitry s päťgólovou nádielkou

V Nitre sa hrala predohrávka 29. kola, v ktorom domáci privítali Liptákov. Úvod zápasu bol vyrovnaný a šance boli na oboch stranách. Prvú veľkú príležitosť mali v 8. minúte hostia, keď využil medzeru v defenzíve Nitry Lištiak, ale Šimbocha neprekonal. V 12. minúte sa ocitli v prečíslení Slovák s Lantošim, druhý menovaný zobral zodpovednosť na seba, ale namieril iba nad Kislicynovu bránu. V 17. minúte strieľal z dobrej pozície hosťujúci Nechaj, no ani po tejto strele sa skóre nemenilo. O minútu neskôr nevyužil dobrú šancu Slovák a v prvej tretine, tak gól nepadol.

V druhej tretine boli lepší domáci, ktorí niekoľkokrát zatlačili hostí hlboko do obranného pásma. V 24. minúte korčuľoval od polovice sám Slovák, ale bekhendový blafák mu nevyšiel. V 31. minúte vytvoril aktívne hrajúci Rácz šancu pre Rapáča, ktorý nastrelil žrď. Hostia hrozili z brejkov, už do druhého v zápase sa dostal Lištiak, ale opäť vyšiel víťazne Šimboch. Aj po štyridsiatich minútach diváci v Nitre gól nevideli.

Skóre zápasu otvorili až v 43. minúte Nitrania zásluhou Blackwatera, ktorý naštartoval demoláciu Liptákov. Hneď o dve minúty bol Kislicyn prekonaný opäť, keď sa na dvakrát presadil Slovák – 2:0. Hostia sa nedokázali otriasť z týchto dvoch gólov a inkasovali ďalšie. V 51. minúte strelili “corgoni” tri góly. V priebehu 30 sekúnd sa postupne presadili traja hráči. Najskôr, aktívny Kerbashian a po ňom Lantoši. Po štvrtom góle opustil hosťujúcu bránu Kislicyn, ktorého nahradil Bátory. Seniorský debut strpčil 18-ročnému brankárovi gólom po piatich sekundách Fominych – 5:0. Domáci brankár Šimboch si udržal čisté konto a Nitra si pripísala do tabuľky 3 body.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

• Góly: 43. Blackwater, 45. Slovák (Lantoši), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Bortňák, Majdan), 51. Fominych Rozhodovali: Snášel, Németh – Smrek, Pálkövi, vylúčení: 4:5, navyše: Šiška (Nitra) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, 2309 divákov
  • Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Buček – Richard, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Majdan – Fominych
  • Liptovský Mikuláš: Kislicyn (51. Bátory) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Kriška, Huna Ri., Huna Ró. – Uram, Oško, Sukeľ – Nechaj, Tamáši, Piatka – Števuliak, Uhrík, Lištiak