Pavol Tomčík Hokej

2600 divákov bolo v piatok zvedavých na tretie semifinále play-off prvej hokejovej ligy medzi Liptovským Mikulášom a Spišskou Novou Vsou. Mikulášania mali výbornú šancu na mečbol, no po prehre 1:3 ich zajtra čaká súboj o odvrátenie vypadnutia.

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši sa dnes zimný štadión zaplnil, ako za starých čias, no bol to smutný večer

Spišiaci rozosmutnili tribúny prakticky hneď v úvode. Po góloch Leskovjanského, ktorý vlaňajšiu sezónu odohral práve v Liptovskom Mikuláši a Krempaského viedli hostia už v 9. minúte v Liptove pohodlne 2:0. Najlepší kanonier druhej najvyššej hokejovej súťaže Radoslav Macík síce v 36. minúte znížil, no Findura v samom závere gólom do prázdnej bránky uzavrel na konečných 3:1 z pohľadu HK.

Spišská Nová Ves sa ujala v semifinálovej sérii vedenia 2:1 na zápasy a už zajtra môže rozhodnúť o svojom postupe do finále. V prípade, že Liptáci vyhrajú, definitíva padne v pondelok na Spiši. Mikulášania prehrávali 1:2 na zápasy aj v štvrťfinálovej sérii proti Michalovciam, no dvomi víťazstvami v rade sa tešili z postupu práve oni. Nenahneváme sa, ak sa podobný scenár zopakuje i tentoraz.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 36. Macík – 5. Leskovjanský, 9. Krempaský, 60. Findura
Rozhodovali: Štefik – Nosek, Vyoral
Vylúčení: 3:8
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Divákov: 2600
Zostava MHK 32: Hollý – Devečka, Nitriansky, Kadlubiak, Hriňa, Mezovský, Burzala, Školiak – M. Sukeľ, Kuric, Bartík, Trochta, Števuliak, Roháč, Piatka, Macík, Uhrík, Marcinko, Poliaček.
Tréner: Marián Horváth
Stav série: 1:2