Tomáš Batiz Správy

Úpravy chodníkov pri mikulášskych základkách odštartovali: Pripravte sa ale aj na tieto ulice

V Liptovskom Mikuláši začala rekonštrkucia chodníkov, ktoré sa zmenili na bezbariérové. Pozrite sa, na ktorých uliciach bude mesto pokračovať v opravách.

Ilustračný obrázok k článku Úpravy chodníkov pri mikulášskych základkách odštartovali: Pripravte sa ale aj na tieto ulice
Zdroj: TASR

Vedenie mesta už pred pár dňami avizovalo, že v najbližšej dobe plánuje zmeniť niektoré mikulášske chodníky na bezbariérové. Prvé rekonštrukcie nenechali na seba dlho čakať, mesto vykonalo prvé zmeny. „Dokončili sme bezbariérové úpravy chodníkov na ul. Žiarskej a Dubovej pri Základnej škole Janka Kráľa. Mesto sa tento rok v rámci veľkoplošných úprav zameralo najmä na bezbariérové úpravy a veľkoplošné opravy chodníkov v okolí základných a materských škôl,“ informuje Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

"Práce spočívajú vo výmene obrubníkov za bezbariérové a úprave okolitej plochy,“ priblížil Gabriel Lengyel z mikulášskej radnice.

Už v nasledujúcich dňoch sa v týchto rekonštrukciách bude pokračovať. Bezbariérové úpravy začnú pred Materskou školou na Agátovej ulici, pred Základnou školou Okoličné, Gymnáziu M. M. Hodžu na Hodžovej ulici a pred Základnou školou na ul. Československej brigády. „Pripravujeme aj rozsiahlejšiu opravu chodníka pred základnou, ale aj materskou školou,“pokračuje Čapčíková.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM