Monika Földešiová Kultúra

Tip na knihu: Ste čerstvými rodičmi. Táto novinka je presne pre vás...

Priznajme si to, po príchode dieťatka sa partnerský život ocitá v krízovom období. Táto novinka predstavuje vo vzťahu záchranné koleso, ktoré prostredníctvom osobných skúseností a rozhovorov manželských párov privádza čerstvých rodičov späť k pocitom zamilovanosti a sexuálnej spontánnosti.

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Ste čerstvými rodičmi. Táto novinka je presne pre vás...
Zdroj: Webnoviny.sk

*** „Kerner píše z pohľadu muža, ktorý sa po pôrode cíti ako piate koleso na voze. Raykeilová zasa rozoberá vzrušenie novopečenej matky, ako aj úplné vyčerpanie, a už nehovoriac o pocite, že sa vôbec necíti sexi. Pragmatické a citlivé,“*** napísal Library Journal Review o novinke Bábätko alebo manžel? Je to zábavná kniha plná praktických tipov, ktorá je dosť osobná, miestami šteklivo nemravná, ale určite po nej rád siahne každý rodič po narodení bábätka.

„Prostredníctvom tejto knihy sa s vami chceme podeliť o naše vlastné osobné príbehy, rovnako ako o naše postrehy a podnetné diskusie, a to v mene mužov a žien, bez ohľadu na to, kde žijú a milujú sa aj popri bábätku,“ tvrdia skúsení autori Ian Kerner a Heidi Raykeilová

S humorom a nadhľadom nazerajú do hláv mamičiek a oteckov, objasňujú ich postoje a konanie, aby čitateľom dokázali, že aj napriek malému cudzincovi v ich posteli v sebe dokážu nájsť odtienky toho, čo na sebe vždy milovali. Prečítajte si, ako sa vrátiť do štádia zaľúbenosti a vášne, tak aby ste boli šťastní všetci. Matka, otec a najmä bábätko!

„Praktické rady pre rodičov, ktorí žijú vo svete špinavých plienok, popôrodných kíl a majú málo alebo žiadny voľný čas.“ Seattle Post-Intelligencer

Pozrite si niektoré príznaky, ktoré svedčia o tom, že ste sa tiež zaradili do tohto nešťastného „klubu“ popôrovných bezsexistov :)
• Požiadali ste svojho pôrodníka, aby vám vystavil potvrdenie o ďalšom šestonedelí
• Ohromujúci sex, ktorý ste kedysi mávali, jednoducho vyšumel
• Televízor je zapnutý častejšie ako vy
• Chcete, aby ste znova chceli sex, len ho proste… nechcete
• Radšej by ste išli s deťmi na ihrisko ako na ďalšie rande s vaším partnerom
• Vaše bábätko dostáva oveľa viac bozkov a maznania ako vy
• Ste nahnevaný (a unavený) z toho, ako vždy iniciujete sex
• Používate na internete prezývku ako „sexiotecko“ alebo „hladnámama1“
• Predohra je pre vás drina
• „Poďme na to“ sú teraz slová, ktorými sa začína hádka
• Radšej by ste sa vyspali ako spali s vaším partnerom

Prečítajte si ukážku z novinky Bábätko alebo manžel?

Tip na knihu: Posledná obeť beštiálneho vraha

Mal byť mŕtvy. Posledná obeť beštiálneho vraha. Teraz je však späť, no nikto nevie ako dokázal prežiť. A kde bol celý ten čas?! V ohrození je ďalší ľudský život a polícia nemá žiadnu stopu…

Najhorším zločinom nie je vražda. Je to čosi iné…hrozivé a desivé. A dozviete sa to na konci knihy Uspávač od Larsa Keplera. O pár dní vychádza ďalší príbeh s obľúbeným komisárom Joonom Linnom. Skvelý triler, pri ktorom zabudnete chvíľami dýchať. Médiá i čitatelia ho považujú za doteraz najvydarenejšie dielo Larsa Keplera. Prekonal všetky očakávania a splnil najnáročnejšie kritériá kvalitného kriminálneho románu.

Pozrite si videoupútavku ku knihe Uspávač

Uspávač sa začína v mrazivej štokholmskej noci, keď po železničnom moste kráča mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V nemocnici zistia, že Mikael je už sedem rokov vyhlásený za mŕtveho. Pred siedmimi rokmi sa údajne stal jednou z posledných obetí sériového vraha, ktorého zatkol svojský komisár Joona Linna. Jureka Waltera odsúdili a zatvorili na uzavreté oddelenie psychiatrického ústavu. Kde teda žil Mikael celých trinásť rokov?

Nečakané svedectvo a prekvapujúca Mikaelova výpoveď vyvolajú obnovenie uzatvoreného prípadu. Polícia sa dostáva do časovej tiesne, lebo v hre je záchrana ďalšieho ľudského života. Jediná možnosť, ako sa vo vyšetrovaní pohnúť ďalej, je kontakt s beštiálnym Jurekom Walterom. Treba preniknúť do jeho blízkosti a získať si jeho dôveru. V tej chvíli sa však začína hra mačky s myšou – ale kto sa vlastne s kým zahráva? Ožívajú aj nočné mory Joonu Linnu, lebo vrah trpko poznačil nielen osud desiatok ľudí, ale aj jeho.

Ďalšie mrazivé príbehy z drsného severu nájdete na www.severskekrimi.sk.

foto: bux.sk

Tip na knihu: Ste čerstvými rodičmi. Táto novinka je presne pre vás...
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM