Tomáš Batiz Futbal

Tatran v prvom domácom zápase víťazne: Šamorín zdolal rozdielom triedy

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš uspeli v prvom domácom zápase sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Tatran v prvom domácom zápase víťazne: Šamorín zdolal rozdielom triedy

Tatran si chcel doma napraviť chuť po vysokej prehre s Komárnom. Liptáci od úvodu diktovali tempo a postupne sa dostávali do šancí. V 42. minúte sa Liptovský Mikuláš ujal vedenie zásluhou Kotoru.

Mikulášania mali dobrý vstup aj do druhého dejstva. Po priamom kope sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Gerát, ktorý prekonal Hajdúcha. V 60. minúte domáci zvýšili na 3:0, keď sa po rohovom kope presadil Bartoš.

Liptovský Mikuláš je po dvoch zápasoch na 6. mieste tabuľky II. ligy so ziskom troch bodov. V najbližšom zápase sa Liptáci predstavia na ihrisku Interu Bratislava.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (1:0)

• Góly: 42. Kotora, 47. Gerát, 60. Bartoš
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec, Gerát, Staš (80. S. Andrić), Kotora (76. Káčerík), Kuc, Laura, Bartoš, D. Andrić (88. Čery), Kucharčík, Ondrek
  • FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Pončák, Štrbák, Mezovský (57. Hruška), Sabler, Šmehyl, Pittner, Euller, Guilherme, Matheus (86. Németh), Čunta