Rôzne

Študenti v Liptovskom Hrádku majú dôvod na radosť: Obnovili im internát a školu

Najstaršia lesnícka stredná škola SOŠ lesnícka J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku prešla významnou obnovou. Na nepoznanie sa zmenila budova školy i školského internátu, ktorý poskytuje prechodný domov približne pre 160 žiakov z celého Slovenska. So stavebnými úpravami sa začalo vlani v septembri.

Ilustračný obrázok k článku Študenti v Liptovskom Hrádku majú dôvod na radosť: Obnovili im internát a školu
Zdroj: Dnes24.sk

Lesnícka škola, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, vznikla v roku 1796 a patrí medzi najstaršie vzdelávacie inštitúcie na Slovensku. „Budovy školy boli postavené v rokoch 1956 a 1970 a od tejto doby neboli do nich vložené žiadne investície. Okná boli zničené, nedali sa otvárať a fúkalo cez ne. Ich rekonštrukcia priniesla zvýšenie energetickej úspory, zníženie hlučnosti a nová fasáda zase zatraktívnila vzhľad budov,“ uviedol zástupca riaditeľa školy Edmund Hatiar.

S kompletnou obnovou sa začalo vlani v septembri a financoval ju kraj. „Touto investíciou vo výške takmer 600 000 eur sa zlepšia tepelno-izolačné vlastnosti budovy a zvýši sa tepelná pohoda a rovnako očakávame úsporu na energiách,“ doplnil predseda ŽSK Juraj Blanár.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM