Marcel Mojžiš Rôzne

Stavebný ruch v Okoličnom: Rastie tu nový technický dvor

V Okoličnom vzniká technický dvor, do ktorého Verejnoprospešné služby (VPS) nasťahujú zberný dvor z Podbrezín a technický dvor z Revolučnej ulice. Areál európskeho štandardu doplní kompostáreň

Ilustračný obrázok k článku Stavebný ruch v Okoličnom: Rastie tu nový technický dvor
Foto: Slávka Kellová

Priestor na bývalých skleníkoch v Okoličnom si Verejnoprospešné služby vyhliadli ako najvhodnejšiu alternatívu za prenajaté pozemky na Revolučnej ulici. Vlastníkom pozemkov je komposesorát z Liptovskej Ondrašovej, ktorý mestu vypovedal zmluvu. Zberný dvor na Pobrezinách zasahoval do projektu práve vznikajúcej separačnej haly a tak sa VPS rozhodli tieto dva objekty spojiť do jedného celku v Okoličnom.

Výhodou zberno-technického dvora bude, že po ich spustení spoločne s kompostárňou budú môcť obyvatelia mesta sami vyvážať zelený odpad. Ten Verejnoprospešné služby použijú na výrobu kompostu a následne na vyrovnávanie trávnikov v meste alebo pri rekultivácii skládky pod Veternou Porubou. Stavebné práce spojené s realizáciou technického dvora a kompostárne uhradia Verejnoprospešné služby vo výške 170 000 eur z vlastných zdrojov.

Zberný dvor na Podtatranského ulici nestačí

Prevádzka zberného dvora na Podbrezinách je odstavená od začiatku apríla tohto roka. Obyvatelia východných častí mesta môžu vyseparovaný odpad vyvážať dočasne do zberného dvora na Podtatranského ulici, ktorý bude v prevádzke aj po otvorení nového technického dvora na skleníkoch. „Tieto dve lokality sú rozmiestnené tak, aby zberný dvor v Okoličnom mohli naplno využívať obyvatelia Okoličného, Podbrezín, Vitálišoviec a Stošíc a dvor na Podtatranského zas obyvatelia žijúci v jeho okolí,“ hovorí riaditeľ VPS Jozef Klepáč. Prevádzku nového technického dvora by mali Verejnoprospešné služby okrem kompostárne spustiť začiatkom júla tohto roka.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM