Slávka Kellová Krimi

Silvestrovská noc bola pokojná, polícia pravdepodobne prekazila vlámačky

Liptovskomikulášska mestská polícia riešila počas silvestrovskej noci iba päť závažnejších prípadov. Okrem pyrotechniky zasahovali pri bujarých oslavách.

Ilustračný obrázok k článku Silvestrovská noc bola pokojná, polícia pravdepodobne prekazila vlámačky
Foto: Slávka Kellová

Presne o 17:34 v posledný decembrový deň prišlo na stanicu mestskej polície oznámenie, že deti hodili na ulici Priehradnej oznamovateľovi do dvora a na auto petardy. Hliadka po príchode na miesto zistila, že by to mala byť dokonca skupinka detí s rodičmi. Polícia obhliadla okolie, skupinku dospelých s deťmi však nenašla.

Neznámemu „silákovi“ sa tiež podarilo na križovatke ulíc Odbojárska a Obchodná v Demänovej zlomiť dopravnú značku, ktorá označuje tvar križovatky. Polícia dopravnú značku odložila z vozovky a vec následne posunula na riešenie tunajším Verejnoprospešným službám.

Osem minút po oznámení predošlého prípadu už bola polícia privolaná na Ulicu 1. mája, kde dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Hliadka po príchode na mieste zistila, že z bytu počuť len hlasy a miernu hudbu. Majiteľ bytu bol aj napriek tomu hliadkou upozornený a vec nebola riešená ako priestupok.

Pol hodinu pred polnocou mestská polícia možno prekazila aj plánovanú krádež. Obyvatelia bytov na Nábreží pri B2 upozornili políciu na neznámych mladíkov, ktorí sa podozrivo pohybovali okolo odparkovaných áut a baterkami si svietili do vozidiel. Hliadka prečesala celé okolie, ale mladíkov sa im už nájsť nepodarilo.

Hlásenie o príliš hlučnej oslave Nového roka prišlo na stanicu mestskej polície aj o 1:20. Partia mladých ľudí mala na ulici Medze 24 oslavovať Silvester príliš hlučne. Policajti po príchode na miesto zistili, že skupina sa už rozišla.

„Z pohľadu bezpečnosti, môžeme hodnotiť Silvestrovskú noc 2012 ako pokojnú a aj vďaka našim prijatým bezpečnostným opatreniam a posilnenej hliadkovacej činnosti príslušníkov MsP nedošlo počas tejto noci na území nášho mesta k žiadnemu vážnejšiemu narušeniu verejného poriadku,“ konštatuje na záver Vladimír Bella, náčelník MsP v Liptovskom Mikuláši.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM