Podozrenie na koronavírus u pacientky v ružomberskej nemocnici: Poznáme výsledky!

Vo vojenskej nemocnici v Ružomberku prijali pacienta s podozrením na koronavírus. Lekári vo vojenskej nemocnici už majú k dispozícii výsledky.

Ilustračný obrázok k článku Podozrenie na koronavírus u pacientky v ružomberskej nemocnici: Poznáme výsledky!
Zdroj: Dnes24.sk

Infekciu koronavírusom u 33-ročnej pacientky, ktorú v nedeľu (2. 2.) prijali v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku, nepotvrdili. Doposiaľ dostupné výsledky vyšetrení poukazujú na bakteriálne, a nie na vírusové ochorenie. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

„Pri zohľadnení absencie cestovateľskej anamnézy v rizikovej oblasti, ako i posledného letu mimo inkubačné obdobie, to prakticky vylučuje infekciu koronavírusom 2019-nCoV. Pacientke na základe tohto zrušia karanténu a prepustia ju do domáceho liečenia,“ uviedla hovorkyňa.

Pacientku s podozrením na ochorenie spôsobené koronavírusom priviezla záchranná služba do ÚVN v nedeľu v popoludňajších hodinách. Žena mala podľa hovorkyne príznaky infekčného ochorenia s teplotou nad 38 stupňov Celzia. „Ešte pred príchodom sanitky rodina konzultovala zdravotný stav pacientky s infekčnou klinikou ÚVN. Keďže pacientka nemá pozitívnu cestovateľskú anamnézu, nenachádzala sa v poslednej dobe v oblasti s výskytom koronavírusu, bolo jej odporučené domáce liečenie. I napriek tomu rodina k pacientke privolala rýchlu záchrannú službu, ktorá ju priviezla do nemocnice,“ vysvetlila Dišková.

Na infektologickú kliniku ÚVN sa v pondelok dopoludnia dostavili na ambulantné vyšetrenie dvaja ďalší pacienti s pozitívnou cestovateľskou anamnézou. Ide o manželov, ktorým odobrali vzorky krvi na vyšetrenie koronavírusu. „Keďže sú na konci inkubačnej doby a nemajú príznaky akútneho ochorenia, na základe rozhodnutia lekára budú izolovaní v domácom prostredí,“ dodala hovorkyňa.

ÚVN zároveň prosí pacientov, aby v období vírusových respiračných ochorení nepodliehali panike. „Ak neboli v rizikovej oblasti, prípadne ak neboli v kontakte s niekým, kto sa mohol nakaziť koronavírusom, ide pravdepodobne o iné respiračné ochorenie,“ upozornila Dišková.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM