Tomáš Batiz Hokej

Po debakli s Košicami prišla ďalšia prehra: Liptáci nestačili ani na Bystricu

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš prehrali s úradujúcim majstrom Tipsport ligy.

Ilustračný obrázok k článku Po debakli s Košicami prišla ďalšia prehra: Liptáci nestačili ani na Bystricu

Hostí mohla prvá tretina dosť mrzieť. Domácich prekvapili značnou ofenzívou a vypracovali si aj dostatok príležitostí. Ani z jednej však gól nepadol, či už pri Tamášiho dvoch šanciach v 5. a 8. min, alebo Rich. Hunu v 9. min. Prvú lepšiu strelu od Sýkoru vyslali domáci na bránku až v 10. min a postupne sa prebúdzali k aktívnejšiemu hokejovému životu. V 15. min dvakrát neuspel Zigo pred brankárom Hollým, no v závere úvodnej dvadsaťminútovky opäť pohrozil domácim v 19. min Rób. Huna.

V druhej tretine si zlepšili náladu ‚barani‘ po dvoch góloch, v 22. vďaka menej razantnej strele, skôr nahrávke Ďatelinku, v 27. min puk po rýchlom prieniku Ziga skončil aj so šťastím opäť v bránke. Po ďalších góloch volali aj šance Asselina, v rýchlom časovom úseku ich spálil hneď štyri. V 31. min po 15 sekundách presilovky znížil strelou z uhla Rób. Huna a v 40. min bol Rich. Huna v presilovke na pokraji vyrovnania.

V 42. minúte Žiak prinútil Williamsa k bleskovému zákroku, no v 44. min už Uram tečom vyrovnal po slabom pokuse Mezovského od modrej. Po Uhríkovej možnosti i Rób. Hunu v 47. min už mohli Liptáci viesť, no gól vzápätí padol na druhej strane, pri signalizovanom vylúčení sa presne trafil Higgs. V 54. min zasa Rich. Huna spálil obrovskú šancu na vyrovnanie, rovnako ako Kriška v 58. min a viac už hostia nevymysleli, ani pri hre bez brankára trvajúcej 56 sekúnd. Presne 16 sekúnd pred sirénou išiel Selleck sám na prázdnu bránku, no bol faulovaný a rozhodcovia uznali domácim technický gól.

HC'05 iClinic B. Bystrica – MHk 32 L. Mikuláš 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

• Góly: 22. Ďatelinka (Kubka), 27. Zigo (Nemčík), 47. Higgs (Faille), 60. Selleck – 31. Rób. Huna (Suchý, Kriška), 44. Uram (Mezovský). Rozhodcovia D. Konc st., Rencz – Rojík, Vincze, vylúčení 2:0, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, zmeny: 50. Lichanec za zraneného Bartánusa, 2415 divákov.
  • HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams – Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Marshall, Miller, Nemčík – Bartánus, Faille, Šťastný – Gabor, Češík, Kabáč – Asselin, Higgs, Selleck – Sýkora, Surový, Zigo
  • MHk 32 L. Mikuláš: Hollý – Kurali, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Horváth, Košecký, Bača, Fereta – Kriška, Rich. Huna, Rób. Huna – Uram, Oško, J. Sukeľ – Vybíral, Tamáši, Žiak – Lištiak, Uhrík, Piatka