Slávka Kellová Rôzne

OH 2022? Demänovská Dolina krúti hlavou: Máme problémy s obyčajnou údržbou ciest!

Starostu obce Demänovská Dolina Jakuba Vojteka veľmi zaráža, že jej samosprávu doteraz nikto oficiálne neoslovil v súvislosti s medializovanou olympijskou kandidatúrou, hoci sa zjazdárske svahy na severnej strane Chopka spomínajú často ako jedno z dôležitých dejísk.

Ilustračný obrázok k článku OH 2022? Demänovská Dolina krúti hlavou: Máme problémy s obyčajnou údržbou ciest!
Foto: Slávka Kellová

„Zatiaľ nás oficiálne nekontaktoval vôbec nikto, ani žiadni predstavitelia poľského Krakova, ktorý by mal byť hlavným centrom a kandidátom našich štátnych inštitúcií či olympijského výboru. To, že by sa tu mala konať taká mimoriadne významná udalosť vieme len z počutia a to je zarážajúce správanie sa k obci, ktorá by mala byť garantom zabezpečenia infraštruktúry,“ zdôraznil starosta obce.

Zároveň prízvukoval, že Demänovská Dolina nemá na akciu takých rozmerov ani zďaleka pripravenú čo i len základnú infraštruktúru. „Chýbajú parkoviská, chodníky, verejné osvetlenie. Nevyhovujúca cesta nepostačuje už ani terajšiemu náporu motorových vozidiel. Snáď jediné, čo dnes Demänovská Dolina a jej časť Jasná má na svetovej úrovni, sú horské dopravné zariadenia,“ pokračoval Vojtek.

„Ak mám byť realistom, v súčasnosti je veľkým problémom zabezpečiť aspoň dostatočnú zimnú údržbu cesty, tak ako by sme chceli spoluorganizovať olympiádu? Netvrdím, že by sme to nedokázali, no skôr ako sme sa do takého veľkého podniku pustili, malo sa podrobne zmapovať a zrátať, čo všetko to bude obnášať, od nevyhnutných radikálnych zásahov do prírody až po investície. Iba do infraštruktúry Demänovskej Doliny treba vložiť rádovo 100 miliónov eur,“ dodal.

Foto: DD

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM