Rôzne

Odborníci vám poradia: Ako nezahučať v lavíne?

Nič nie je na horách dôležitejšie ako naša bezpečnosť. Práve o nej bude na prednáške určenej pre širokú verejnosť rozprávať skúsený horský záchranár. Zo všetkých aspektov bezpečnosti sa zameria na lavíny.

Ilustračný obrázok k článku Odborníci vám poradia: Ako nezahučať v lavíne?
Foto: Slávka Kellová

„Reč bude o tom ako predchádzať pádu lavíny, o tom ako sa zachovať a čo robiť v prípade, že taká situácia nastane. Účastníci si budú môcť vyskúšať i lavínové vyhľadávače,“ priblížil Miroslav Duda zo združenia Freeride LM. Pred publikum sa postaví odborník Jozef Richnavský zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

Prednášky sa môže zúčastniť každý koho táto téma zaujíma v sobotu 29. marca o 18:00 hod. v klubovni Freeride LM (podchod vedľa reštaurácie Good Mood) v Liptovskom Mikuláši. Súčasťou prednášky bude premietanie krátkych filmov od lokálnych freeriderov. „Podarilo sa nám získať grant na zakúpenie desiatich lavínových vyhľadávačov, sónd a lopatiek, ktoré by sme v budúcej sezóne chceli zadarmo požičiavať na Žiarskej chate a v Jasnej. Takto chceme našu aktivitu spropagovať,“ dodal M. Duda.

Viac informácií sa dozviete TU.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM