Rôzne

Nelegálna technoparty v Liptove? V blízkosti Svätého Kríža sa schádza celý svet

V okolí obce Svätý Kríž v liptovskomikulášskom okrese sa schádzajú mladí ľudia z celého sveta. Medzi obyvateľmi sa šíri správa, že práve toto miesto si vyznávači hudobného štýlu techno, vybrali za zraz známej nelegálnej techno party.

Ilustračný obrázok k článku Nelegálna technoparty v Liptove? V blízkosti Svätého Kríža sa schádza celý svet
Foto: Slávka Kellová

Zoskupovanie mladých ľudí z celého sveta na lúke v blízkosti evanjelického kostola vo Svätom Kríži sa začalo už v sobotu 3. augusta. „Ozývajú sa tu všetky svetové jazyky. Dnes som zazrel aj mladú Indku,“ povedal očitý svedok z Liptova.

Asi dve stovky mladých ľudí, ktorí sa v sobotu zhromaždili na pozemku tunajšieho urbariátu, však dostali červenú. Spoločne stanovanie na tomto mieste si totiž zvolili bez povolenia. Na mieste zasahovala aj polícia. V sobotu podvečer sa preto začali presúvať do okolia obce. „Rozprával som sa s účastníkom stretnutia, ktorý mi povedal, že o žiadnu techparty nejde. Príchod polície bol vyvolaný len počtom zúčastnených a pravdepodobne založením ohňa v tábore,“ prezradil pre mikuláš24 ďalší Lipták. Podľa našich informácií mladí ľudia so stanmi stále prichádzajú nad tunajšiu chatovú oblasť.

Či ide skutočne o zraz kvôli organizácii neohlásenej techparty zatiaľ nie je isté. Prvú noc v Liptove strávili mladí ľudia bez väčšieho hluku.

Niektoré zdroje tiež hovoria o európskom stretnutí milovníkov cestovania, ktoré sa začalo v roku 2008 vo Francúzsku.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM