Rôzne

Nedokončená oprava cesty v Podturni: Práce by mali pokračovať už čoskoro

Radosť z opravy cesty I/18 v obci Podtureň v blízkosti Liptovského Mikuláša vystriedalo sklamanie vodičov, ktorí sa tešili na nový povrch vozovky v tomto úseku už niekoľko rokov. Posledné týždne však museli namiesto pokojnej jazdy tolerovať dopravné obmedzenia. Tým by už mal byť koniec.

Ilustračný obrázok k článku Nedokončená oprava cesty v Podturni: Práce by mali pokračovať už čoskoro
Foto: Slávka Kellová

Cestu I/18 v Podturni mnoho vodičov až donedávna nenazývalo ináč ako tankodrom. Nádej na novú cestu zhasla pred pár týždňami, keď cestári po vyfrézovaní jedného jazdného pruhu zbalili stroje. Kľučkovanie pomedzi výtlky tak nahradilo nutné spomalenie rýchlosti pri prejazde na vyfrézovanú cestu. Práce by však podľa Slovenskej správy ciest (SSC), ktorá je vlastníkom tohto úseku, mali pokračovať už čoskoro. „V pondelok 17. júna sa začnú práce na odstránení existujúcich závad krytu vozovky na ceste I/18 v obci Ľubochňa, Hubová a Podtureň. Práce by mali byť ukončené 26. júna. Ospravedlňujeme sa vodičom za vzniknutú situáciu,“ povedala hovorkyňa SSC Zuzana Hromcová.

Na príčine sú finančné problémy realizátora prác

Za predĺženie rekonštrukčných prác môžu finančné ťažkosti realizátorskej spoločnosti, ktorej banky zablokovali účty po zmene majiteľa. Pôvodní vlastníci sa však rozhodli pre návrat a to zlepšilo vzťahy s bankami. Od pondelka 10. júna sa obnovil pracovný ruch na viacerých cestných úsekoch.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM