Tomáš Batiz Správy Samospráva

Naši mestskí plánujú novú výzbroj: Nové zbrane nie je všetko!

Mikulášski policajti plánujú modernizovať svoju výbavu. Viac ako desaťročnú výzbroj chcú vymeniť.

Ilustračný obrázok k článku Naši mestskí plánujú novú výzbroj: Nové zbrane nie je všetko!
Foto: Slávka Kellová / Zdroj: Dnes24.sk

Vedenie liptovskomiku­lášskej mestskej polície (MsP) plánuje v tomto roku pokračovať v modernizácii materiálneho vybavenia policajtov. Potrebujú najmä nové zbrane, súčasné sú už staré, iné dokonca nefunkčné.

„Výzbroj má už desiatky rokov. V prípade, že by sme ju najviac potrebovali použiť, mohla by zlyhať a došlo by k ohrozeniu života a zdravia,“ povedal náčelník MsP v Liptovskom Mikuláši Marián Jančuška. Prezbrojenie je podľa neho potrebné nielen pre ochranu okolia, ale aj samotných policajtov.

Príslušníci MsP potrebujú tiež nové nepriestrelné vesty. Tie, ktoré používajú, sú už staré a po lehote bezpečného používania. „Keď vstupujeme do narušeného objektu, čo nám oznámi pult centrálnej ochrany spustením poplašného zariadenia, nevieme, či sa v ňom nenachádza páchateľ. Vtedy si potrebujete byť istí, že máme v poriadku aj nepriestrelné vesty. Do objektu vstupujeme spravidla so zbraňou,“ priblížil zástupca náčelníka Igor Petra.

V minulom roku zakúpila MsP päť zbraní za 2000 eur. V tomto roku chcú od slovenského výrobcu zakúpiť ďalších desať za približne 4000 eur. S novými zbraňami by policajti mali aj ušetriť. Strelivo do starých typov je totiž dvojnásobne drahšie ako v novo nakupovanom kalibri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM