Krimi

Na cestách bude opäť horúco: Na vodičov si posvietia posilnené policajné hliadky!

Polícia v Žilinskom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol. S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky bude na nedisciplinovaných vodičov striehnuť aj v stredu 4. júna.

Ilustračný obrázok k článku Na cestách bude opäť horúco: Na vodičov si posvietia posilnené policajné hliadky!
Zdroj: TASR

Policajti vykonajú na území Žilinského kraja osobitnú kontrolu zameranú na kontrolu dodržiavania povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti.

„V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,“ uviedol žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Foto: ilustračné, tasr

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM