Pavol Tomčík Šport

Lukostreľba: Baláž otvoril letnú sezónu slovenským rekordom

Po náročnej halovej sezóne sa slovenskí lukostrelci presunuli pod holé nebo. Vo Viničnom odštartoval prvým kolom Slovenský pohár. Mikulášan Boris Baláž sa predviedol opäť vo vynikajúcom svetle.

Ilustračný obrázok k článku Lukostreľba: Baláž otvoril letnú sezónu slovenským rekordom
Zdroj: Dnes24.sk

„Pretekmi vo Viničnom som odštartoval ďalšiu letnú sezónu. Hneď na úvod sa mi podarilo prekonať svoj minuloročný slovenský rekord 667 bodov. Síce len o bod, ale aj to ma teší, nakoľko to dokazuje, že moja výkonnosť rastie,“ netajil spokojnosť pretekár LŠLK Liptovský Mikuláš.

Reprezentant Slovenska v kategórii olympijský luk s novým rekordom spočiatku vôbec nepočítal. „Cez tréning to bolo veľmi upršané, zamračené a studené počasie. Tesne po začatí kvalifikácie sa to však zmenilo. Prestalo pršať a bolo bezvetrie,“ pokračuje v rozprávaní 16-ročný Lipták.

Borisa Baláža už o tri týždne čakajú majstrovstvá Európy v slovinskej Ljubljane, kde sa predstaví v kategórii kadetov. „Dúfam, že sa mi tam podarí zopakovať výsledok z Viničného. Pred dvomi rokmi by mi na "európe“ tento nástrel stačil na bronzovú medailu. Úroveň však stúpa a počasie nemusí byť tiež vyhovujúce. Chcem však skončiť do šiesteho miesta," dodal na záver slovenský reprezentant. V Slovinsku sa z klubu LŠLK Liptovský Mikuláš predstaví medzi kadetkami aj Simona Tomčíková.

Na snímke: Boris Baláž v hale

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM