Správy

Liptovský Hrádok pozná svoj rozpočet: Budúci rok bude v znamení investícií

Na investičné akcie vyčlenilo mesto viac ako 1,8 milióna eur a plus v školských zariadeniach plánuje investície na úrovni 80 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Liptovský Hrádok pozná svoj rozpočet: Budúci rok bude v znamení investícií
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Mesto Liptovský Hrádok bude v roku 2022 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške 10 529 323 eur. Hlasovaním ho v uplynulých dňoch odobrili poslanci mestského zastupiteľstva v Liptovskom Hrádku.

„Bežný rozpočet na rok 2022 je zostavený ako prebytkový vo výške 391 400 eur, kapitálový rozpočet je schodkový vo výške 958 600 eur. Prebytok finančných operácií je vo výške 567 200 eur. Schodok kapitálového rozpočtu je vyrovnaný prebytkom bežného rozpočtu a finančných operácií,“ vysvetlila vedúca finančného odboru mesta Iveta Gajdošová.

Primátor Branislav Tréger poznamenal, že k rozpočtu prakticky počas celého roka zbierali podnety od občanov, poslancov i kolegov z mestského úradu. „Návrh rozpočtu prerokovali všetky komisie. Počas jeho prípravy sme sa stretli aj s poslancami, s ktorými bola debata konštruktívna,“ uviedol. Rozpočet je podľa jeho slov zameraný investične.

Tréger vyzdvihol, že na investičné akcie vyčlenili viac ako 1,8 milióna eur, plus v školských zariadeniach plánujú investície na úrovni 80 000 eur. „Môže sa stať, že počas roka sa rozpočet bude meniť v závislosti od cien tovarov a služieb i ekonomickej situácie, no operatívne budeme reagovať,“ skonštatoval.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM